arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۵۱۵۶
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۰ - ۲۴ خرداد ۱۳۹۵

سرانجام پرونده قتل دردناک پسر 10 ساله

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تیم کارشناسی پزشکی قانونی امروز و در دومین جلسه خود درباره جنون عامل قتل هولناک سپهر کوچولو تصمیم‌گیری می‌کنند.
 
رسیدگی به این پرونده در حالی پس از 9 ماه به کندی ادامه دارد که خانواده پسرک 10 ساله در وضعیت روحی نابسامانی قرار دارند و خواستار مجازات سریع عامل قتل فجیع فرزندشان هستند.
 
به گزارش انتخاب به نقل از خبرنگار جنایی «ایران» دهم شهریور سال گذشته، سپهر 10 ساله مقابل خانه پدری اش دربازارچه شاپور به شکل فجیعی به قتل رسید. رهگذران که اتفاقی با پیکر نیمه جان و خونین پسرک روبه‌رو شدند در تماس با پلیس و اورژانس درخواست کمک کردند.لحظاتی بعد هم مادر جوان که با شنیدن صدای مردم، سراسیمه و وحشتزده به خیابان دویده بود در آخرین لحظات جان دادن جگرگوشه اش خود را به بالین فرزند رساند. لحظاتی بعد هم نفس‌های سپهر درمیان گریه و شیون‌های مادر و همسایگان برای همیشه خاموش شد.
 
با گزارش این جنایت دلخراش به پلیس، تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی به همراه بازپرس جنایی برای انجام تحقیقات و ردگیری قاتل ناشناس وارد عمل شدند. کارآگاهان در بررسی محل حادثه و دوربین‌های مداربسته یک کارگاه کفاشی، چهره قاتل را شناسایی کردند و مرد بی‌رحم در کمتر از 24 ساعت دستگیر شد. قاتل شیشه‌ای و کارتن خواب نیزبا لباس خون آلود دستگیر شد.او پس از دستگیری و در نخستین جلسه بازپرسی در حضور خانواده سپهر ادعا کرد چیزی از قتل به خاطر ندارد و تنها یادش می‌آید که پسرک را در کوچه دیده است.
 
با این اعترافات پرونده برای بررسی وضعیت روانی قاتل در اختیار پزشکی قانونی قرار گرفت. در نخستین جلسه دونفر از 5 کارشناس رأی به جنون و 3 نفر رأی به سلامت قاتل دادند.اما حالا همه چیز به اعلام نظر جلسه پایانی گره خورده است.قراراست صبح امروز و درآخرین جلسه، کارشناسان درباره جنون عامل جنایت یا سلامت اش اظهارنظرنهایی کنند.
 
با رفتن سپهر خانواده اش از هم پاشیدندمادر و خواهر نوجوان سپهر کوچولو که آخرین لحظه‌های جان دادن  پسرک را دیده‌اند  بعد از این جنایت فجیع  دچار بحران‌های روحی شدید شده‌اند.از طرفی با توجه به اینکه پدر خانواده نیز زندانی است، این مادر و دختر سرپرستی ندارند و با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند.یکی از نزدیکان این خانواده در تماس با گروه حوادث روزنامه ایران گفت: «این حادثه هولناک تأثیر وحشتناکی بر زندگی مادر و خواهر سپهر گذاشته است و فکر نمی‌کنم تا زمان مجازات عامل این جنایت آنها آرام بگیرند.
 
خواهر سپهر نوجوان است اما از روزی که صحنه قتل را دیده دچار آسیب روحی شدید شده و چند بار در بیمارستان بستری شده است. شاید اگر پدرخانواده آزاد بود و می‌توانست از خانواده اش مراقبت کند آنها کمتر آسیب می‌دیدند.حالاهم از مسئولان تقاضا می‌کنیم به وضعیت این خانواده و پدر آنها رسیدگی کنند.»

منبع: روزنامه ايران
نظرات بینندگان