arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۵۱۸۵
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۲ - ۲۴ خرداد ۱۳۹۵
جواد یحیوی از علاقه مدیران صدا و سیما به بازگشت ممنوع التصویری ها می گوید؛

در صداوسیما تغییری رخ نمی دهد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جواد یحیوی، بازیگر تئاتر و سینما، از بازی در یک نمایش، به کارگردانی آیدا کیخایی خبر داد.

جواد یحیوی (بازیگر و مجری سابق تلویزیون) تشریح کرد: «در اینجا» نمایشنامه‌ای از «مارتین مک‌دونا» است که به کارگردانی آیدا کیخایی مشغول بازی در آن هستم.

او احمد ساعتچیان، کیوان محمود نژاد و فردین شاه حسینی را ازجمله بازیگران این نمایش خواند و گفت: «در اینجا» بعد از ماه رمضان روی صحنه می‌رود.

یحیوی خاطرنشان کرد: متن اصلی «مارتین مک‌دونا» با نام «در بروژ» در واقع برای فیلم نوشته شده بود که ما آن را به شکل نمایشی اجرا می‌کنیم.

جواد یحیوی با اشاره به دیگر فعالیت‌های تئاتری خود گفت: پنجم تیر ماه نیز همراه گروهی از بازیگران تئاتر مانند آیدا کیخایی و کیوان محمودنژاد نمایشنامه «زمستان 66» نوشته محمد یعقوبی را خوانش می‌کنیم.

قرار نیست تغییری در صداوسیما اتفاق بیفتد

مجری سابق برنامه‌های تلویزیونی با اشاره به تغییر رئیس سازمان صداوسیما، گفت: من فکر می‌کنم با تغییر ریاست سازمان، هیچ تغییری در صداوسیما اتفاق نمی‌افتد چون فکر می‌کنند بهترین نسخه همین است.

یحیوی با اشاره به دیدار اخیر علی لاریجانی (رئیس مجلس) با علی عسکری (رئیس سازمان صداوسیما) گفت: آقای لاریجانی در دیدار با آقای عسکری به او توصیه کرده که برنامه‌های جوانانه‌تر و جذاب‌تری در تلویزیون برای جوانان ساخته شود.

او ادامه داد: این درحالی‌ست که ما در زمانی که آقای لاریجانی رئیس سازمان صداوسیما بود؛ با او کار می‌کردیم و همین جنگ را داشتیم؛ در واقع نگاه و سیاست‌ها فرقی نمی‌کرد. اما چون الان ایشان در موقعیت رئیس مجلس قرار دارد می‌تواند به رئیس سازمان صداوسیما نصیحتی بکند که می‌کند؛ ولی همیشه اوضاع صداوسیما همین بوده است.

این بازیگر تئاتر و سینما، با اشاره به تیم جدیدی که علی عسکری در صداوسیما مشغول چیدن آن است، گفت: رئیس فعلی سازمان صداوسیما از نزدیکان آقای ضرغامی است و از جابجایی‌هایی هم که در این چند وقت در صداوسیما اتفاق افتاده؛ به نظر می‌رسد همان تیم گذشته با همان چیدمان دارد سر جای خود مستقر می‌شود.

یحیوی با تاکید بر اینکه بنا نیست تغییری در صداوسیما ایجاد شود، گفت: من به ایجاد تغییر در این سازمان امیدی ندارم ضمن اینکه در صداوسیما نباید آدم‌ها تغییر کنند بلکه باید «نگاه» تغییر کند که متاسفانه نمی‌کند.

بازگشت ممنوع‌الکارها به تلویزیون، دغدغه صداوسیمایی‌هاست نه ما

او همچنین با اشاره به موضوع برگشت ممنوع‌التصویرها به تلویزیون، که چندی پیش از سوی معاون سابق سیما مطرح شده بود، گفت: همیشه این حرف‌ها وجود دارد و هر چند وقت یک‌بار جدی یا شوخی تکرار می‌شود.

مجری سابق تلویزیون، با بیان اینکه حرف بازگرداندن ممنوع التصویرها را باید از طرف صاحبان حرف و بیان‌کننده‌شان پرسید که آیا حساب کتابی دارد یا نه؟ گفت: مدیران تلویزیونی تاکنون 10 بار اعلام کرده‌اند که لیست سیاه و ممنوع‌الکار نداریم درحالیکه داشته‌ایم؛ این‌ها حرف‌هایی است که نمی‌شود رویشان حساب کرد.

یحیوی خاطرنشان کرد: اینکه مجریان ممنوع التصویر باید به صداوسیما برگردند یا نه، بیشتر دغدغه ذهنی خود صداوسیمایی‌هاست و ذهن خودشان درگیر این آمدن‌ها و نیامدن‌هاست برای همین راجع به آن حرف می‌زنند.

او ادامه داد: کار ما (مجریان و بازیگران) زندگی در فضایی است که دوستش داریم و تلاش برای رسیدن به حال خوب در درک، فهم و تجربه بیشتر در فرهنگ و هنر است که ما مشغول آن هستیم. من اگر بخواهم بروم آنجا کاری انجام دهم یا در باز است و انجام می‌دهم یا تعطیل است و بعدا می‌آیم. دیگر تمام شبانه‌روز به این فکر نمی‌کنم که در چه زمانی بازمی‌شود و چه زمانی بروم. من به اینها فکر نمی‌کنم، زندگی می‌کنم. اما آنها مدام فکر می‌کنند و درباره‌اش هم حرف می‌زنند.

منبع: ایلنا
نظرات بینندگان