arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۵۷۵۸
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۰۹ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۵

هشدار آمریکا به روسیه درباره اسد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت در صورتی که روسیه از نفوذ خود بر دولت سوریه برای پیشبرد مذاکرات صلح استفاده نکند، با تبعاتی مواجه خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت در صورتی که روسیه از نفوذ خود بر دولت سوریه برای پیشبرد مذاکرات صلح استفاده نکند، با تبعاتی مواجه خواهد شد.

به گزارش انتخاب، «جان کربی» که در نشست خبری روزانه در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: «روشن است که اگر روسیه از نفوذش بر (بشار) اسد (رئیس‌جمهور سوریه) به نحوی سازنده استفاده نکند، با تبعاتی مواجه خواهد شد.»

وی افزود: «در آن صورت ورود تروریست‌ها به سوریه ادامه می‌یابد و به صورت بالقوه این احتمال وجود دارد که افراط‌گرایان به داخل روسیه هم نفوذ کنند. علاوه بر این، بحران پناهجویان ادامه خواهد یافت، چراکه مردم تلاش خواهند کرد تا از این کشور خارج شوند. در آن صورت فشار بر اروپا، همین‌طور ترکیه و اردن ادامه یابد.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: «بنابراین روشن است که اگر روسیه از نفوذش به نحوی سازنده استفاده نکند، هم روسیه و هم منطقه با تبعاتی مواجه خواهند شد.»

کربی همچنین گفت که همه می‌دانند که اوضاع روند صلح سوریه خوب نیست و باید تلاش کرد تا گفت‌وگوها به مسیر درستی بازگردند.

امروز «جان کری» وزیر خارجه آمریکا هم گفته بود که آتش‌بس در سوریه «شکننده» شده و صبر واشنگتن در برابر اوضاع سوریه «بی‌پایان نیست.»

منبع: فارس
نظرات بینندگان