arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۵۹۱۵
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۰۸ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۵

«بردباری»، توصیه لاوروف به کری

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ابراز بی صبری وزیر امور خارجه آمریکا در مورد سوریه سبب شد سرگئی لاوروف همتای روسی از جان کری بخواهد صبر و بردباری پیشه کند تا نتیجه اقدام ها برای حل سیاسی مشکلات آشکار شود.

سرگئی لاوروف امروز (پنجشنبه) در نشست اقتصادی بین المللی سن پترزبورگ گفت: روسیه هیچ وعده ای در مورد سرنوشت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه نداده است.

وزیر خارجه روسیه در سخنان خود با ابراز حیرت از اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا گفت: از وزیر خارجه آمریکا شناخت خوبی دارم که سیاستمدار بسیار خویشتنداری است ولی نمی دانم چه رخ داده که این سخنان را گفته است.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا به تازگی در یک کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن گفت که بردباری آمریکا در مساله سوریه بی پایان نیست به سر می رسد و روسیه باید به این واقعیت توجه داشته باشد. 

لاوروف در مورد این سخنان کری خاطرنشان کرد: وزیر خارجه آمریکا می گوید که کاسه صبرش لبریز می شود، زیرا به گفته آنها ما نمی توانیم آنچه را که لازم است در باره بشار اسد انجام دهیم.

وزیر خارجه روسیه ادامه داد: نخست اینکه متعهد نشده ایم کاری را برای کسی انجام دهیم و هیچ وعده ای هم در مورد سرنوشت رییس جمهوری سوریه نداده ایم، بلکه توافق کردیم همه طرف های شریک در روند حل و فصل این بحران، از توافق های به دست آمده در نشست گروه بین المللی حامیان سوریه که در قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل تایید شده است، پیروی کنند.

به گزارش رسانه های روسی، کری دیروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در واشنگتن اعلام کرد که بردباری آمریکا در مساله سوریه بی پایان نیست و روسیه باید به این واقعیت توجه کند.

در همین حال امروز جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که کری به هیچ وجه روسیه را تهدید نکرد بلکه بی صبری خود را در مساله سوریه نشان داد.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان