arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۵۹۹۶
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۰۸ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۵

چرا دونالد ترامپ اینقدر طرفدار پیدا کرده است؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بی بی سی نوشت: دونالد ترامپ با هیچ نامزد قبلی انتخابات ریاست جمهوری شباهت ندارد. هوادارانش به چه دلیل از او طرفدار می کنند؟

به گزارش «انتخاب»، زمانیکه او نامزدی خود برای شرکت در رقابت های حزب جمهوری خواه را اعلام کرد کمتر کسی احتمال می‌داد پیروز شود. ولی او در نهایت با برتری قابل توجهی از دیگر نامزدها پیشی گرفت و به احتمال قوی نامزد جمهوریخواهان بود.

او بر تمام پیش‌بینی‌ها در مورد سقوط سیاسی‌اش غلبه کرد و در رقابت انتخاباتی نامزدان جمهوری‌خواه از تمامی مناطق آمریکا رای جمع آوری کرد.

ولی در عین حال او یک نامزد به شدت جنجالی بوده و به خاطر دیدگاه‌های تندش در مورد مهاجران و امنیت ملی به تفرقه‌انگیزی متهم شده است.

طی ۱۲ ماه گذشته شماری از هواداران دونالد ترامپ به بی بی سی توضیح داده‌اند که دلیل جذب شدن آنها به مواضع ترامپ چیست.

خلاصه‌ای از نظرات هواداران دونالد ترامپ

آنها از سیاستمداران خشمگینند

ساندرا استون، فلوریدا، مارس ۲۰۱۶ :"دونالد ترامپ خیلی واقعی و صادق است. ما از فریب خوردن خسته شده‌ایم. هر چه بیشتر به او حمله کنند بیشتر دوستش داریم."

ورن انگل، کانزاس سیتی، اوت ۲۰۱۵ :"بقیه سیاستمداران را مشاوران و مدیرانشان کنترل می کنند. او اینطور نیست."

لیندا کالاهان، فلوریدا، نوامبر ۲۰۱۵:"او انرژی را به مردم بازگردانده است. مردم کسی را می خواهند که به حکومت مرتبط نباشد."

آنها صراحت و روراستی او را دوست دارند

کریستال میرز، کالیفرنیا، مه ۲۰۱۶: "من از همان ابدا حامی ترامپ بودم. چون همه چیز را آنطور که هست توضیح می‌دهد. اجازه نمی‌دهد دروغ ادامه یابد. هر چه را به نظرش می‌رسد می‌گوید. پیشوایان سیاسی و مذهبی گاهی اوقات مجبورند با ملاحظه و بدون صراحت حرف بزنند ولی ترامپ اینطور نیست."

بتی تولی، اوت ۲۰۱۵:"او خیلی رک و راست است. نامزدهای دیگر به مردم نمی‌گویند وضعیت واقعا چطور است. ولی او می‌گوید."

ویکتوریا ویلن، اورلاندو فلوریدا، نوامبر ۲۰۱۵:"من از جنجالی بودن او خوشم می‌آید. رییس جمهور مطلوب من باید جسارت داشته باشد، باید فرد تنومند و پر سرو صدا، قوی و نیرومندی باشد."

نیکلاس پوچر، فلوریدا، دسامبر ۲۰۱۵ :"او حرفش را می‌زند و آنچه را که واقعا به آن معتقد است می‌گوید، حتی اگر بعضی اوقات حرفی که می‌زند کاملا درست نباشد."

برای تجربه تجاری- اقتصادی او ارزش قائلند

تیلر مارتین، دانشجوی ۱۹ ساله در دانشگاه آمریکایی شهر واشنگتن: "او فرد پر شور، با اراده، با اعتماد به نفس و با انگیزه‌ای است. به نظرم در زمینه تجاری و فعالیت های اقتصادی خیلی موفق بوده و به همین خاطر دوست دارم ببینم برای آمریکا چگونه رهبری خواهد بود."

اسیاک ایوزف فلوریدا، مارس ۲۰۱۶:"به نظرم او از اقتصاد و امور مالی بین المللی در سطح گسترده و جهانی درک خوبی دارد که فقط تئوری نیست بلکه محصول تجربه شخصی خود اوست."

جان فریدلندر، واشنگتن ، مه ۲۰۱۶ :"او ثروت کلانی دارد ولی هر روز که بلند می‌شود برای مبارزه انتخاباتی تلاش می کند. او عمیقا برای آمریکا دل می‌سوزاند."

جان هیکل، نیوهمپشیر، ژانویه ۲۰۱۶ :"او تجسم موفقیت اقتصادی است و در تمام کشورهای جهان ارتباط و تماس دارد."

با حرف های او در مورد مکزیکی ها و مسلمانان موافقند

پگی اسمیت شورت، کارولینای جنوبی ، مه ۲۰۱۶ :"ما باید مرزها را ببندیم. (مهاجرت) باید به شکل درستی باشد. آنها نمی‌توانند همینطوری به کشور ما بیایند و توقع داشته باشند همه چیز را برایشان فراهم کنیم، شغل‌های ما را بگیرند، مجبور شویم به آنها کمک کنیم و آمریکا این همه خدمات و کمک به آنها بدهد."

"این به دشمنی با مردم، دوست نداشتن یک عده و یا کمک نکردن به مردم ربطی ندارد. نکته این است که (مهاجرت) باید به شکل درستی انجام شود. در کشور خود ما هم مردم زیادی هستند که احتیاج به کمک دارند."

دیوید راگان، راننده، مه ۲۰۱۶ :"اجداد من مهاجران ایرلندی بودند که قرن هجدهم به آمریکا آمدند و من از مهاجرت قانونی به شکلی که اجداد ما به آن اعتقاد داشتند حمایت می‌کنم. سیستم فعلی مهاجرت مضمحل شده و میلیونها نفر از آن سوء استفاده می‌کنند و در عین حال روی کل آمریکا تاثیر منفی دارد."

آنها می‌خواهند آمریکا عظمت خود را بازیابد

رابرت سندیفر، کارولینای جنوبی، ژانویه ۲۰۱۶:"دونالد ترامپ امید را در مردم زنده کرده است. اگر او کارهایی را که وعده داده انجام دهد ما هراس کمتری خواهیم داشت. ما از دولت فدرال هراس زیادی داریم."

کتی بیکر، ویرجینیا، دسامبر ۲۰۱۵:"در ابعاد گسترده‌تر او هنوز باید چیزهای زیادی یاد بگیرد ولی همه می‌دانیم که او مدیرعالی و فرد بسیار باهوشی است. من ایمان دارم او سیاست‌های لازم برای تبدیل کردن آمریکا به ابرقدرتی که ما می‌خواهیم را یاد خواهد گرفت و اجرا خواهد کرد."

جسی سینگ، مریلند، مارس ۲۰۱۶:"آن آمریکای (۳۰ سال پیش) دیگر وجود ندارد. بنابراین وقتی دونالد ترامپ می‌گوید دوباره عظمت را به آمریکا بازمی گرداند من با او موافقم."

مری فالک، ویرجینیا، دسامبر ۲۰۱۵:"من ۶۶ ساله‌ام. کشور ما دچار مشکلات بزرگی است و باید یک کاری بکنیم."

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۲
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۹
2
3
لامصب آدمو یاد احمدی نژاد 84 میندازه
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۹
3
3
دقیقا ی چیزی تو مایه های احمدی نژاد
اسفندیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۹
0
3
ترامپ
خوب خودت را گرم کن
محمود کبیر دارد
به میدان می آید
قرار است برای تو هم نامه بنویسد و جواب نگیرد
نظرات بینندگان