arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۶۰۴۶
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۰ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۵

قتل در خیابان به خاطر صدای بوق!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جوانی که در بلوار حجاب منطقه قاسم آباد مشهد، راننده یک دستگاه خودرو سواری را به قتل رسانده بود، پس از 14 سال زندگی مخفیانه با هویت جعلی، دستگیر شد.
 
به گزارش انتخاب، روزنامه «خراسان» نوشت: این جنایت شانزدهم آذر سال ۱۳۸۱ هنگامی رخ داد که ۳ دانش آموز قصد داشتند از عرض بلوار حجاب عبور کنند. در همین حال راننده ۲۳ ساله یک دستگاه خودرو سواری نیز که از همان منطقه عبور می کرد دستش را روی بوق گذاشت تا به رفتار عابران پیاده اعتراض کند اما یکی از عابران نیز با صدای بلند به بوق زدن راننده به طرز توهین‌آمیزی معترض شد.
 
راننده خودرو که از این حرکت عصبانی شده بود چند متر بالاتر خودرواش را متوقف کرد و از خودرو پایین آمد. در حالی که مشاجره لفظی بین ۲ جوان آغاز شده بود ناگهان راننده چماقی را از صندوق عقب برداشت و ضربه‌ای به جوان عابر زد و به این ترتیب درگیری فیزیکی بین آنها شکل گرفت.
 
در این هنگام بود که «ع» (جوان عابر) چاقویی را بیرون کشید و تیغه آن را در قفسه سینه راننده فرو برد. لحظاتی بعد وقتی راننده خودروسواری نقش بر زمین شد، ضارب و دوستانش از محل گریختند.
 
به دستور مقام قضایی ۲ دوست دیگر وی که در صحنه حادثه حضور داشتند دستگیر شدند  و مورد بازجویی قرار گرفتند. یکی از آنها گفت: وقتی راننده از خودرو پیاده شد چماقی را از صندوق عقب برداشت و با آن ضربه‌ای به «ع» زد اما قبل از این درگیری «ع» خطاب به ما فریاد زد فرار کنید! روی خودرو‌ خط انداختم! ما هم جلوتر رفتیم که آنها را جدا کنیم ولی «ع» در حین درگیری راننده را با چاقو زد!
 
پس از اظهارات شاهدان عینی این حادثه، تلاش کارآگاهان برای دستگیری ضارب فراری ادامه یافت ولی او هر بار مخفیگاه خود را تغییر می‌داد و تلاش‌ها برای دستگیری او به نتیجه نمی‌رسید تا این که پس از گذشت ۱۴ سال از ماجرا، وی را در منزل مسکونی محاصره کردند و به دام انداختند.
 
وی که اکنون حدود ۳۲ سال دارد، اعتراف کرد: پس از ارتکاب جنایت به استان‌های غربی کشور رفتم و هر از گاهی مخفیگاه خود را تغییر می‌دادم تا اینکه سال گذشته و برای آنکه شناسایی نشوم نام فامیلی خود را هم عوض کردم.
 
وی که آثار ندامت در چهره‌اش نمایان بود گفت: برای یک لحظه عصبانی شدم. کاش این حادثه رخ نمی‌داد.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان