arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۶۰۷۴
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۲ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۵

دیدار دوباره ولاسکو با تیم ملی ایران در ریو

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ولاسکو در سومین بازی تیمش در لیگ جهانی والیبال رودروی شاگردان سابقش در ایران قرار می‌گیرد.
 
به گزارش انتخاب، تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در هفته اول لیگ جهانی والیبال به مصاف آرژانتینی می رود که به مانند ایران دو بازی گذشته خود را واگذار کرده است.
 
شاید بتوان گفت مهم ترین و جذاب ترین نکته دیدار ایران و آرژانتین مصاف ولاسکو با شاگردان سابق خود است. ملی‌پوشان ایران که موفقیت های خود در والیبال را با ولاسکو آغاز کردند، بار دیگر مقابل مربی سابق خود قرار می گیرند.
 
دیگر تقابل این دیدار میان سرمربیان دو تیم است. لوزانو و ولاسکو که هر دو آرژانتینی هستند قبل از آغاز این رقابتها نیز با یکدیگر دیدار داشتند و باید در آخرین بازی هفته اول به مصاف هم بروند.
 
تیم های ملی والیبال ایران و آرژانتین تاکنون در لیگ جهانی با یکدیگر بازی نکرده‌اند و این اولین دیدار این دو تیم در این رقابت هاست.
 
آرژانتینی ها در 18 دوره لیگ جهانی حضور داشتند اما تاکنون موفق به کسب عنوان قهرمانی نشدند و بهترین نتیجه آن ها کسب مقام چهارمی در سال 2011 است.
 
این تیم با قهرمانی در رقابت های گزینشی آمریکای جنوبی جواز حضور در المپیک 2016 را کسب کرده است. بهترین مقام آن ها در این بازی ها کسب مدال برنز در المپیک 1988 سئول است.
 
این تیم یک بار هم در رقابت های قهرمانی جهان که میزبان بود در سال 1982 سوم شد.
 
تیم ملی آرژانتین در اولین بازی خود در لیگ جهانی سه بر یک برابر آمریکا شکست خورد و در دومین بازی هم 3 بر صفر مغلوب برزیل شد.
 
ملی پوشان ایران نیز اولین بازی را برابر برزیل میزبان انجام دادند و سه بر صفر مغلوب شدند و در دومین بازی 3-1 به آمریکا باختند.
 
این دو تیم از ساعت چهار بامداد یکشنبه 30 خرداد به مصاف هم می روند.
 
تیم ملی آرژانتین در سومین و آخرین هفته مقدماتی لیگ جهانی نیز با ایران هم گروه است و باید برای برگزاری بازی با تیم های ایران، ایتالیا و صربستان به تهران بیاید.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان