arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۶۱۳۵
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۵ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۵

تهدید صهیونیست‌ها درباره قرارداد بویینگ با ایران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
صهیونیست‌ها که به نظر می‌آید از انعقاد یک قرارداد میان ایران و شرکت بویینگ به خشم آمده‌اند، تهدید کردند که بویینگ آمریکا را درصورت معامله با ایران تحت پیگرد قرار می‌دهند.
 
به گزارش انتخاب، به نقل از پایگاه اینترنتی آلگماینر، یک سازمان غیردولتی فعال در زمینه مسائل حقوقی در اسراییل تهدید کرده است که درخصوص هر هواپیمایی که شرکت هواپیماسازی آمریکایی بویینگ به ایران بفروشد، ادعای حق تصرف و مالکیت مطرح خواهد کرد.
 
ایران روز پنج‌شنبه از دستیابی به یک توافق با شرکت بویینگ خبر داد که نخستین توافق با یک شرکت آمریکایی از زمان وقوع انقلاب اسلامی ایران در سال1979 محسوب می‌شود. شرکت بویینگ قصد دارد حدود 100 فروند هواپیمای جدید به ایران بفروشد اما گفته می‌شود این قرارداد منتظر دریافت تأییدیه از دولت آمریکا است.
 
بر اساس این گزارش، مرکز حقوق اسراییل در تلاش برای تضمین پرداخت غرامت برای خانواده‌های قربانیانی است که بر اساس حکم دادگاه‌های آمریکا مشمول دریافت غرامت به علت حملاتی تروریستی هستند که واشنگتن ادعا می‌کند با حمایت ایران انجام شده است.
 
برخی از اعضای کنگره آمریکا نیز با قرارداد شرکت بویینگ با ایران مخالفت کرده و نسبت به استفاده از این هواپیماها پس از قرار گرفتن‌شان در دست ایران هشدار داده‌اند. این در حالی است که توافق با شرکت بویینگ بخشی از روند بهبود روابط تجاری میان ایران و جامعه بین‌الملل بر اساس توافق هسته‌ای است که تابستان سال گذشته بین ایران و گروه 1+5 حاصل شد.
 

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان