arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۶۲۳۶
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۰۹ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۵

آخرین مهلت داماد برای معرفی قاتل عروس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : روز پانزدهم مهر سال 89 پس از قتل نوعروس جوان در خانه‌ای واقع در محله یافت‌آباد کارآگاهان جنایی با اطلاع از این جنایت وارد خانه شده و با جسد خونین نوعروس روبه‌رو شدند که با ضربه‌های چاقو به قتل رسیده بود.
داماد جوان در اولین دادگاه به جرم قتل به اعدام محکوم شد اما دیوان عالی حکم را نقض کرد.

به گزارش روزنامه ایران، تازه دامادی که به جرم قتل عروسش به مرگ محکوم شده بود با نقض این حکم در دیوانعالی کشور از اعدام نجات یافت و پرونده‌اش برای محاکمه دوباره به دادگاه کیفری استان ارجاع شد.

 وی دیروز در جلسه دادگاه مدعی شد فرد دیگری زنش را به قتل رسانده و خودش بی‌گناه است.

روز پانزدهم مهر سال 89 پس از قتل نوعروس جوان در خانه‌ای واقع در محله یافت‌آباد کارآگاهان جنایی با اطلاع از این جنایت وارد خانه شده و با جسد خونین نوعروس روبه‌رو شدند که با ضربه‌های چاقو به قتل رسیده بود.

امیر- همسر قربانی- که در محل جنایت حضور داشت با خونسردی به مأموران گفت: در آژانس مسافربری کار می‌کنم.

هنگام غروب خودرویم را مقابل خانه پارک کردم اما زمانی که وارد خانه شدم ناگهان با جسد غرق در خون همسرم فریبا روبه‌رو شدم و همان لحظه با پلیس تماس گرفتم.

 این در حالی بود که مأموران در نخستین تجسس‌ها میان انگشتان و زیر ناخن نوعروس چند تار موی سر قاتل را پیدا کردند که نشان می‌داد در زمان وقوع جنایت فریبا از خود دفاع کرده است.

در آزمایشگاه جنایی این تارهای مو را با موهای سر همسرش امیر مطابقت دادند و متوجه شدند با هم شباهت و همخوانی ندارند.

از طرفی خونسردی تازه داماد سبب شد تا تیم جنایی وی را به عنوان تنها مظنون به قتل همسرش بازداشت کند.

وی در مراحل بازجویی قتل را انکار کرد و گفت زمانی که جنایت اتفاق افتاد، در آژانس مسافربری مشغول کار بوده و شاهد هم دارد.

در ادامه سه نفر که از مسافران این مرد بودند از جمله یک مهندس با حضور در دادگاه شهادت دادند که ساعت 45/16 دقیقه غروب سوار خودروی امیر شده‌اند.

پزشکی قانونی نیز زمان وقوع جنایت را بین ساعت 4بعدازظهر تا 10 شب اعلام کرد.این در حالی بود که تازه داماد مدعی شده بود ساعت 6 و 40 دقیقه وارد خانه شده و جسد خون‌آلود همسرش را دیده و دو دقیقه بعد هم پلیس را باخبر کرده است.

بدین ترتیب پرونده جنایت مرموز با صدور کیفرخواست علیه تازه داماد به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و قضات شعبه‌ 71 دادگاه کیفری او را به قصاص نفس (اعدام) محکوم کردند.

 اما حکم قصاص وی از سوی قضات شعبه 16 دیوانعالی کشور نقض شد و پرونده را برای رسیدگی دوباره به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع کردند و سرانجام صبح دیروز محاکمه امیر برای دومین بار آغاز شد.

مرد جوان وقتی در جایگاه متهمان ایستاد، گفت: قتل را قبول ندارم چرا که من با همسرم هیچ مشکلی نداشتم.

عصر روز حادثه هم وقتی قدم در خانه گذاشتم ناگهان با جسد خون آلود فریبا روبه‌رو شدم و حتی به او دست نزدم تا آثار جنایت از بین نرود و بلافاصله به پلیس زنگ زدم. حالا هم حدود 6 سال است که در زندان هستم و لحظه‌های بسیار سخت و زجرآوری را می‌گذرانم، اما باور کنید من قاتل نیستم.

با این حال به فردی مظنون هستم و در این مدت اگر حرفی نزده‌ام به خاطر این بوده که سند قانونی ندارم. اما یقین دارم آن مرد همسرم را به قتل رسانده است.

قضات عالیرتبه دادگاه با  شنیدن ادعای این مرد، به وی 10 روز مهلت دادند تا طی لایحه‌ای فرد مظنون را به دادگاه معرفی کند.
نظرات بینندگان