arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۶۲۵۸
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۰ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۵

ترامپ: تمامی شهروندان آمریکایی باید سلاح حمل کنند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت که در صورت پیروزی در انتخابات استفاده شهروندان این کشور از اسلحه مجاز خواهد بود و آنها می‌توانند برای دفاع از خود در هرجا و هر شرایطی از اسلحه استفاده کنند.
 
به گزارش انتخاب، به نقل از ای‌بی‌سی نیوز، پس از تیراندازی در باشگاه همجنس گرایان اورلاندو، نزاع و درگیری لفظی میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان آمریکا بر سر متمم دوم قانون اساسی آمریکا شدت گرفته است.
 
مطابق این بند، شهروندان آمریکا مجاز به حمل اسلحه برای دفاع از خود مجاز هستند و در هرجای ممکن و در صورت بروز تهدید می‌توانند از آن استفاده کنند.
 
دموکرات‌ ها بر این باورند که نظارت و کنترل اطلاعاتی بر جامعه آمریکا بیشتر شده تا پلیس و نیروهای امنیتی از مقاصد تروریست‌ ها مطلع شوند و از حوادثی نظیر تیراندازی در اورلاندو پیشگیری شود.
 
دونالد ترامپ روز شنبه در سخنرانی تبلیغاتی خود در آریزونا گفته است: «اگر در آن باشگاه فقط چندنفر و نه همه، فقط چندنفر اسلحه داشتند، و اسلحه را زیر لباس خود پنهان کرده بودند، اسلحه‌هایی که پر و آماده شلیک بود، همان موقعی که آن حیوان دست به کشتار اعضای باشگاه زد، می‌توانست نتیجه بازی را عوض کند و شاید صحنه جور دیگری رقم می‌خورد».
 
دونالد ترامپ خود را حافظ متمم دوم قانون اساسی آمریکا می‌داند.
 
بنا بر این بند از قانون اساسی آمریکا، در یک ایالت آزاد حمل اسلحه توسط شهروندان حق آنها است و آنها نباید از حمل اسلحه منع شوند.

منبع: ميزان
نظرات بینندگان