arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۶۳۴
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۰ - ۱۶ خرداد ۱۳۹۰

ثبت سفارش واردات انواع خودرو آزاد شد

متقاضیان از امروز می توانند با رعایت شرایط آیین نامه ضوابط فنی خودرو برای واردات انواع خودرو اقدام کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه شرایط برای واردات انواع خودرو برای متقاضیان دارای سابقه ثبت سفارش به صورت کلی فراهم می شود ، گفت : متقاضیان از امروز می توانند با رعایت شرایط آیین نامه ضوابط فنی خودرو برای واردات انواع خودرو اقدام کنند.

حمید صافدل گفت : تاییدیه سازمان بهینه سازی مصرف سوخت ، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی و داشتن نمایندگی خدمات پس از فروش از ضوابط واردات است.

در همین حال، کارشناس خودروی دفتر مقررات سازمان توسعه تجارت ایران به ایرنا گفت: امکان ثبت سفارش و ورود خودروهای موردی نیز برای افراد فراهم شده ، آنها می توانند با طی مراحل ثبت سفارش نسبت به واردات اقدام کنند . 
'علی اصغر شریفیان' در باره سابقه واردات خودرو به کشور گفت: واردات انواع خودرو از سال 1382 با تصویب آیین نامه ضوابط فنی خودرو صورت می گیرد که تا سال 1387 این امر درچارچوب آیین نامه مصوب هیات وزیران توسط وزارت بازرگانی انجام می شد و از آن سال به بعد این مسئولیت به وزارت صنایع و معادن براساس مفاد آیین نامه ماده 11 محول شد . 
یادآور می شود : تا پیش ازاین با موافقت کمیته ای مستقر در وزارت صنایع و معادن امکان واردات خودرو توسط برخی شرکت ها و نمایندگی ها میسر بود .
نظرات بینندگان