arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۶۵۴۷
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۵ - ۳۱ خرداد ۱۳۹۵

کوه فروشی در مازندران!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : مدیر کل محیط زیست مازندران گفت: در مازندران کوه فروشی می شود و فرآوری از واحدهای معدنی صورت نمی گیرد.

به گزارش ایسنا، ناصر مهردادی در نشست کمسیون تخصصی صنعت و معدن اتاق بازرگانی مازندران در ساری گفت: متاسفانه فرآوری از معادن وجود ندارد و صاحبان معادن می توانند با آوردن دستگاه های پیشرفته به موضوع فرآوری بپردازند. صاحبان صنایع باید همه جوانب محیط زیست را ببینند و بدانند فقط گل آلود شدن آب رودخانه به بهداشت آب، توریسم و آلودگی دریا ضربه نمی زند و این اداره کل باید برای این چالش ها به مردم پاسخ دهد.

وی افزود: نگاه صاحبان صنایع در یک راستا است و هر دو به حفظ محیط زیست میاندیشند. استان مازندران دارای  شرایط ویژه محیط زیستی است و تمامی مناطق چهارگانه در استان مازندران وجود دارد و اگر حساسیت از سوی صاحبان صنایع نباشد این استان دچار مشکلات عدیده ای خواهد شد.

مدیر کل محیط زیست مازندران با بیان اینکه به 95 درصد از استعلامهایی که به محیط زیست ارائه می شود پاسخ مثبت می دهیم، تصریح کرد: اگر 30 درصد از این 95 درصدی که از نظر محیط زیست بلامانع است اجرایی شود صنعت در مازندران متحول میشود. این اداره کل دوست ندارد که واحد صنعتی به علت عدم رعایت مسائل محیط زیست تعطیل شود. خواست این اداره کل این است که به وظیفه ای که قانون و محیط زیست بر عهده ما گذشته عمل کنیم.

مهردادی با بیان اینکه برخی واحدهای معدنی به صورت غیرقانونی فعالیت می کنند، اظهار کرد: محیط زیست از واحدهایی که با مجوز فعالیت می کنند حمایت خواهد کرد.

نظرات بینندگان