arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۷۰۶۵
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۱۲ - ۰۳ تير ۱۳۹۵

نشست فوری شورای امنیت پس از آزمایش موشکی پیونگ‌یانگ

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شورای امنیت سازمان ملل به منظور رسیدگی به آزمایش موشک‌های بالستیک کره‌شمالی تشکل جلسه داد و نماینده امریکا در این جلسه خواهان واکنشی سریع و قاطعانه به اقدام پیونگ‌یانگ شد.

به گزارش انتخاب به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در این جلسه فوری که چهارشنبه شب پس از آزمایش اخیر موشکی کره‌شمالی تشکیل شد، تمامی اعضا واکنشی سریع به این اقدام پیونگ‌یانگ را خواستار شدند.
 
به گفته نماینده فرانسه در این جلسات، تمامی 15 عضو شورای امنیت هم‌چنین بر ضرورت تشدید تلاش‌ها برای اجرای تحریم‌های اخیر که در پی آزمایش‌های دیگر هسته‌ای و موشکی عله این کشور تصویب شده بود،  تاکید کردند.
 
این جلسه پس از آزمایش دو موشک بالستیک از سوی پیونگ‌یانگ، به درخواست آمریکا و ژاپن پس از مشورت با کره‌جنوبی پشت درهای بسته برگزار شد. در این آزمایش یکی از موشک‌ها به ارتفاع 1000 متری دست یافته که گامی بزرگ در صنعت موشک بالستیک کره‌شمالی محسوب می‌شود. اکنون موشک‌های این کشور می‌توانند به پایگاه‌های آمریکا دراقیانوس آرام برسند.   
 
این پنجمین آزمایش موشکی کره‌شمالی محسوب می‌شود. تمامی آزمایش‌های قبلی به شدت  از سوی سازمان ملل و شورای امنیت محکوم شده بودند. قابلیت تجهیز این موشک‌ها با مواد اتمی از بزرگترین نگرانی‌های مقامات آمریکایی، ژاپنی و کره‌ جنوبی محسوب می‌شود.
 

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان