arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۷۱۲۷
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۲۱ - ۰۳ تير ۱۳۹۵

خالد مشعل: توطئه هایی علیه غزه و رام الله وجود دارد

خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت: توطئه هایی علیه غزه و رام الله بر اساس معیارهای منطقه ای در جریان است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت: توطئه هایی علیه غزه و رام الله بر اساس معیارهای منطقه ای در جریان است.

به گزارش انتخاب به نقل از خبرگزاری فلسطین معا امروز (پنجشنبه) گزارش داد: این توطئه ها برای تقسیم بندی فلسطین بر اساس منافع مردم فلسطین نیست بلکه بر اساس معیارهای منطقه ای است.

وی افزود: سخنان و برنامه هایی که درباره فلسطین وجود دارد جز طرح های سیاسی بین المللی برای پرکردن خلا نیست و اینها برنامه هایی جدی برای حل و فصل درگیری ها در فلسطین نیست.
به گفته مشعل، حماس با ملت‌های منطقه ابراز همدردی می‌کند و به آنها احترام می‌گذارد و این مخالف با اولویت های ما در آرمان فلسطین و یا امت ما نیست.

مشعل تاکید کرد: دشمن صهیونیستی تلاش می کند مساله عادی سازی روابط را به حساب آرمان فلسطین حل کند و از درگیری‌های منطقه‌ای استفاده نماید تا خود را به عنوان یک بازیگر مورد نیاز یا شریک برخی طرف‌ها معرفی کند.

رئیس دفتر سیاسی حماس در دیدار با اصحاب رسانه در دوحه پایتخت قطر گفت:‌ اخباری مبنی بر گفت وگوهای دوجانبه بین ترکیه و رژیم صهیونیستی منتشر شده ولی این اخبار صحت ندارد؛ ترکیه بر لغو محاصره نوار غزه تاکید دارد و بر اساس اطلاعاتی که در دست داریم اگر آنکارا می خواست با تل آویو توافق کند چند ماه پیش این کار را می کرد.

وی درباره روابط حماس و فتح نیز گفت: بین ما و جنبش فتح فصل مشترک وجود دارد و با آن که با هم اختلافات زیادی داریم ولی با آنان در یک سرزمین شریک هستیم.

خالد مشعل درباره روابط با مصر نیز گفت: ارتباط ما اکنون تنها با سازمان اطلاعات مصر است و حماس از همه اتهام ها در امور داخلی مصر مبراست.

وی افزود: سیاست حماس عدم دخالت در امور کشورهای دیگر است و این جنبش نه در امور مصر، نه سوریه و نه هیچ کشور عربی مداخله نکرده است و اگر موردی وجود داشته فردی بوده و من همین جا از این مساله عذرخواهی می کنم.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان