arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۷۹۷۷
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۱۶ - ۰۸ تير ۱۳۹۵

در حاشيه حقوق ٥٧ ميليوني يك اصلاح طلب!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
«اصلاح‌طلبی با میدان‌داری کانفرمیست‌ها (منفعت‌طلبان) و گانگسترها امکان‌پذیر نیست.»

«روزنامه ى آرمان این تحلیل را درباره حقوق‌های نجومی برخی مدیران دولتی منتشر کرد و نوشت: گویا از ستاد شنبه‌های بحران‌ساز علیه دولت تدبیر و امید، خبری به بیرون درز کرده که رئیس صندوق توسعه ملی، جناب صفدرحسینی را در زمره حقوق بگیران میلیونی (٥٧ میلیون تومان در ماه)، معرفی کرده است. حتا اگر انتشار این خبر را ناشی از بحران‌ آفرینی مخالفان دولت بدانیم نمی‌توان از پیامدهای منفی آن برای تفکر فاخر اصلاح‌طلبی چشم‌پوشی کرد. به قول بیهقی نمی‌توان قلم را بر این مصیبت نگریانید. البته در محافل اصلاح‌طلبی، قبل از این برخی رفتارهای مغایر با اصلاح‌طلبی از جمله خویشاوندگرایی، دخالت گسترده در انتصاب استان داران و فرمان داران با محوریت رفاقت، دخالت گسترده در تدوین لیست‌های انتخاباتی نقل محافل بوده و در این ارتباط به ایشان انتقادات گسترده‌ای وارد می‌کردند.

آرمان بعد از اشاره ى تلویحی به موضوع صفدرحسینی مدعى مى شود: جوانان این مرز و بوم چه خیال‌هایی برای ساختن آینده ى کشورشان از مسیر اصلاح‌طلبی و اعتدال یا در یک کلام خردگرایی دارند، آن ها گونه‌های خود را با سیلی امید سرخ نگه می‌دارند، تا جوانه‌های عقلانیت سبز بماند، آن گاه چه گونه برخی با بی‌مبالاتی خودخواهانه و بی‌تدبیری به طرق مختلف بر این خرمن امید آتش می‌زنند.

آرمان می‌افزاید: نباید از پیامدهایی که این نابخردی دارد، غافل ماند. اصلاح‌طلبی اگر اصلاح درونی با محوریت منافع ملی و مصالح عمومی را در دستور کار قرار داده باید به لوازم آن که عبور از برخی رفتارهای باندی و ناهم خوان است نیز پای بند باشد. عبور از این رفتارها با میدان داری کسانی که حجاریان به درستی آن ها را کانفرمیست و گانگستر می‌نامید، امکان‌پذیر نخواهد بود.

نظرات بینندگان