arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۸۷۰
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۴ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۰

انتقاد آیت‌الله مکارم از لغو حکم یک مروج فساد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر ضرورت برخورد قاطع با مفاسد اخلاقی در جامعه، از لغو حکم یک مروج مفاسد اخلاقی از سوی قوه قضاییه انتقاد کرد.
به گزارش انتخاب به نقل از رسا، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، روز چهارشنبه در آخرین جلسه درس خارج فقه خود در سال تحصیلی حوزه های علمیه که در مسجد اعظم قم برگزار شد با اشاره به حدیث اخلاقی در خصوص آداب معاشرت تصریح کرد: راه بهشت محبت مودت و دوستی است و کسی که برای خود برادر دینی پیدا کند، خداوند خانه ای در بهشت برای او قرار می دهد؛ در روایت دیگری نیز آمده است که هزار دوست کم، اما یک دشمن هم زیاد است و ما باید به این مسائل توجه کنیم.

این مرجع تقلید افزود: ما باید در جبهه داخلی سعی کنیم اخوت و برادری را بین تمام اقشاری که به اسلام و ایران و انقلاب علاقه مند هستند را تقویت نماییم.

وی با اشاره به سم پاشی های دشمنان برای ایجاد اختلاف بین امت اسلام تاکید کرد: ما به مخالفان و دشمنان در خارج از کشور نیز می گوییم این قدر برای ایجاد اختلاف بین مسلمانان سم پاشی نکنید.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: اخیرا بعضی از سایت های وهابی سلفی تندروی تکفیری حرف برخی از مداحان را برای سم پاشی علیه شیعیان مورد استناد قرار داده اند، مثلا فلان مداح به جای توکلت علی الله گفته است توکلت علی العباس یا فلان مداح گفته است لا اله الا زینب.

وی تاکید کرد: اکثر مداحان خوب هستند حالا یک نفر بی سواد هم پیدا شده و حرفی زده است آیا باید برای شناخت مذهب سراغ او رفت.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خطاب به وهابیون افراطی گفت: همه دنیا می فهمند و می دانند شما دارید سم پاشی می کنید و تخم نفاق در بین مسلمانان می پاشید.

وی ادامه داد: ما معتقدیم غلو در مذهب ما وجود ندارد و کسی که غلو کند از مذهب ما نیست اما متاسفانه شما به جای اینکه مذهب را از ما بگیرید می روید یک مداح بی سواد را پیدا می کنید که حرفی زده و با استناد به سخن او مرتب سم پاشی های خود را تکرار می کنید.

این مرجع تقلید اظهار داشت: با منطق باید کارکرد. سم پاشی کردن در این شرایط درست نیست. امروز دشمنان ما دارند علیه ما متحد می شوند و متاسفانه دوستان ما از هم جدا می شوند و این مساله درست نیست.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه مذهب شیعه بر اساس استدلال و منطق پیش می رود و بر همین اساس در دنیا پیشرفت کرده است، خاطر نشان کرد: متاسفانه شما وهابیون می خواهید بر این اساس جلو بروید، این راهی نیست که خدا و پیامبر (ص) بپسندند، روز قیامت نمی توانید پاسخ این دروغ ها و سم پاشی ها را بدهید و گرفتار خواهید شد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در ادامه سخنان خود به برخی از مسائل داخل کشور اشاره کرد و گفت: اخیرا برخی از حوادث در کشور واقع شده که بسیار دردناک است.

وی افزود: اخیرا یک نفر سیصد هزار حلقه سی دی از بدترین نوع مستهجن پخش کرده است که خوشبختانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همت و این فرد را دستگیر کرد و وی نیز محکوم به حکمی شد، اما متاسفانه این حکم شکسته شد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی این فرد را مصداق واقعی مفسد فی الارض دانست و تاکید کرد: من نمی دانم از نظر فقه اسلامی حکم مفسد فی الارض برای عده ای روشن نیست.

این مرجع تقلید یاد آور شد: کم تر از این مفسد فی الارض است و دستگاه قضایی نباید در برابر اینها کوتاه بیاید چرا که همین مساله سبب چراغ سبز برای این گونه افراد می شود از این رو ضروری است دستگاه قضایی قوی تر در این مسائل برخورد کند.

وی افزود: ما از دستگاه قضایی کشور تشکر می کنیم اما انتظار داریم با این گونه مسائل و امور قوی تر برخورد کنند.

نظرات بینندگان