arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۸۷۰۵
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۰ - ۱۲ تير ۱۳۹۵

روایت عوض‌شدن دو بچه در بیمارستان، در ماه عسل

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : در بیست و چهارمین قسمت از برنامه تلویزیونی ماه عسل داستان عوض شدن دو بچه در بیمارستان روایت شد.

به گزارش میزان، بیست و چهارمین قسمت از برنامه ماه عسل با اجرای احسان علیخانی و با حضور دو زوج که هر یک موضوع مربوط به تولد فرزندانشان را بیان کردند روی آنتن شبکه سه سیما رفت.

در ابتدای این برنامه یک خانم و آقا که مدت سه سال از ازدواجشان زمان می گذشت و از شیراز آمده بودند مقابل دوربین قرار گرفتند و داستان تولد فرزندنشان را اینگونه بیان کردند که پس از تولد مهیار و زمانیکه او به سن ده ماهگی رسید او را نزد یک پزشک متخصص بردند.

 
 
این خانم همچنین ادامه داد: پزشک کندی بچه را تشخیص داد و گفت شاید دلیل این موضوع شیر مادر باشد و به همین دلیل آزمایش خون داد. جواب آزمایش را نزد دکتر بردیم و با توجه به چیزی که دکتر در جواب آزمایش دید این آزمایش را چندین بار تکرار کردیم تا اینکه در نهایت پیش یک دکتر متخصص خون رفتیم و او گفت که خون این بچه به شما نمی‌خورد.

این خانم همچنین تصریح کرد: دکتر حتی درباره جواب آزمایش شک کرد و در این رابطه با آزمایشگاه صحبت کرد اما در نهایت از صحت جواب آزمایش اطمینان حاصل کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: دکتر پس از در نظر گرفتن شرایط مختلف به من و همسرم گفت که این بچه تالاسمی مینور دارد که ریشه آن ژنتیکی است در حالی که نه شما و نه همسرتان این بیماری را ندارید. دکتر در ادامه صحبت‌های خود گفت این بچه بچه شما نیست و در این روند ممکن است چند اتفاق افتاده باشد که ارتباط خانم با فرد دیگری یکی از این حالتها است و پس از آن می توان شرایطی مثل عوض شدن بچه در بیمارستان را در نظر گرفت.

این خانواده برای اطمینان از اینکه مهیار پسر آنها نبود آزمایش دی ان ای دادند که نتیجه آن آزمایش هم نسبت نداشتن این بچه با آنها را مشخص می‌کرد.

این خانواده همچنین در ادامه تلاش‌های خود برای پیدا کردن فرزند اصلی‌شان به قوه قضائیه رفتند و شکایت کردند.

در بخش دوم برنامه ماه عسل آقا و خانم دیگری میهمان برنامه شدند که در واقع پدر و مادر مهیار بودند و مدتی که مهیار نزد زوج اول زندگی می‌کرد که تقریبا زمانی یکساله را در برمی‌گیرد این خانم و آقا هم فرزند آن دو نفر را بزرگ می‌کردند.

این زوج دومی که مقابل دوربین ماه عسل قرار گرفته بودند به این نکته اشاره کردند گفتند پس از اینکه بچه را برای آزمایش فابیسم به دانشگاه علوم پزشکی بردیم مشخص شد که بچه ما نیست. پس از مراجعه به دانشگاه علوم پزشکی شیراز به ما گفتند که بچه شما با فرزند یک زوج دیگر عوض شده که خیلی ناراحت شدیم چون زمان به اندازه ای گذشته بود که نمی‌توانستیم از آن بچه دل بکنیم.

همسر این خانم در ادامه برنامه امشب تصریح کرد: نخستین بار در دادگاه با خانواده ای که فرزندمان را بزرگ می‌کردند روبرو شدیم و پس از اثبات این قضیه لحظه سختی را تجربه کردیم که آن لحظه عوض کردن دو بچه با یکدیگر بود.

وی خاطر نشان کرد: از دید روانشناسان دو خانواده باید مدتی با یکدیگر در یک مکان زندگی می کردند تا بچه‌ها راحت‌تر با موضوع تغییر پدر و مادرشان روبرو شوند اما واقعیت این بود که شرایط زندگی به گونه‌ای پیش نرفت که این اتفاق بیفتد.

این دو بچه که هم اکنون حدود یکسال و نیم از تولدشان می‌گذرد برای پدر و مادرهای اولی‌شان هنوز هم مهم هستند و پدر و مادر آنها در پایان برنامه و در پاسخ به پرسش علیخانی مبنی بر اینکه آیا پرستار دخیل در این اشتباه را می‌بخشید یا خیر از بخشش آن پرستار سر باز زدند.
نظرات بینندگان