arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۹۷۶۹
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۹ - ۱۸ تير ۱۳۹۵

کشف گورهای چهارهزار ساله در آلمان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
باستان‌شناسان در ایالت بایرن آلمان هشت مقبره قدیمی یافته‌اند که به عصر مفرغ تعلق دارند. در یک قبر کنار برخی اسکلت‌ها زینت ‌آلات گران‌قیمت نیز یافت شده است. کشف این مقبره‌ها برای چنین منطقه‌ای بسیار غیرعادی است.

به گزارش گروه علمی ایرنا از دویچه وله ،باستان‌شناسان آلمانی درینگن در شرق منطقه آلگوی در ایالت بایرن آلمان به هشت مقبره با قدمت چهار هزار سال برخورده‌اند.

این مکان زیر نظر میراث فرهنگی آلمان قرار دارد، زیرا در گذشته قبرهای بسیاری مربوط به قرون وسطی در این محل پیدا شده بود.

کارشناسان ابتدا فکر می‌کردند این مقبره‌های تازه کشف‌شده مربوط به اوایل قرون وسطی هستند و به اقوام آلمانی تعلق دارند، اما پس از تحقیقات فراوان مشخص شد که این گورها به زمانی بسیار دورتر تعلق دارند.

مارکوس زیم، سرپرست گروه باستان‌شناسی این منطقه درباره حفاری و یافته‌های جدید گفت: چیزهایی که یافته‌ایم زیبا و غیرمنتظره برای این منطقه هستند .

وی افزود :هیچکس فکر نمی‌کرد مقبره‌هایی بیابیم که دوهزار سال قدیمی‌تر از زمانی باشند که در ابتدا حدس می‌زدیم.

باستان‌شناسان در مجموع هشت مقبره قدیمی در زمینی به وسعت 3000 مترمربع یافته‌اند. در کنار نیمی از اسکلت‌ها زینت‌آلات برنزی فراوانی مانند گردن‌بند دیده می‌شوند.

باستان‌شناسان بر این نظرند که اسکلت‌ها به مردمانی از قشرهای بالای اجتماع تعلق دارند، زیرا برنز درچهار هزار سال پیش فلزی بسیار قیمتی به حساب می‌آمد و این زینت‌آلات با اجساد دفن شده‌اند.

هنوز مشخص نیست افرادی که اسکلت‌شان اکنون به دست آمده، در گذشته در کدام منطقه و کدام آبادی زندگی می‌کرده‌اند، زیرا در این منطقه هنوز اثری از شهرک مسکونی به دست نیامده است.
گفته می‌شود مرحله بعدی تحقیقات، ثبت همه یافته‌های این حفاری است و تحقیق علمی در باره اسکلت‌ها تا شاید اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری در باره زمان و مکان و شیوه زندگی آنها به دست آید. بازسازی اسکلت‌ها و نگهداری صحیح آنها نیز در مرحله بعدی کار قرار دارد.
نظرات بینندگان