کد خبر: ۲۸۰۱۱۰
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۵ - ۲۰ تير ۱۳۹۵

ظریف در دیدار عمار حکیم: ایران تا نابودی کامل تروریست‌ها در کنار دولت و ملت عراق می‌ایستد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز با رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
به گزارش انتخاب، محمدجواد ظریف در دیدار عمار حکیم با ابراز خشنودی از پیروزی‌های پی در پی ارتش و نیروهای مردمی عراق در مبارزه علیه تروریست‌ها، به حوادث تروریستی اخیر در آن کشور اشاره و بار دیگر با دولت و ملت عراق ابراز همدردی کرد.  
 
وزیر امور خارجه ابراز امیدواری کرد با یاری خداوند و همت دولت و ملت عراق به زودی کار تروریست‌های تکفیری در عراق یکسره شود.
 
وی همبستگی هرچه بیشتر گروه‌های مختلف سیاسی و قومی در عراق و نیز کشورهای منطقه در شکست دادن نهایی تروریست‌ها را ضروری خواند و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران تا نابودی کامل تروریست‌ها در کنار دولت و ملت عراق خواهد ایستاد.
 
در این دیدار سید عمار حکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق نیز ضمن ارائه گزارشی از تحولات سیاسی، نظامی در عراق از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد.
 
حکیم افزود: عراق در حال حاضر در شرایطی استثنایی است و در پیروزی‌های اخیر علیه تروریست‌ها، وحدت و انسجام همه نیروهای عراقی به ویژه نیروهای مردمی بسیار سرنوشت‌ساز بود.
 
وی با اشاره به اینکه تروریست‌ها در آستانه اضمحلال کامل در عراق قرار دارند، گفت: تروریست‌ها و حامیان آنها بسیار ناامیدند و کم کم به این نتیجه رسیده‌اند که شرایط دیگر به نفع آنها نیست.
 
حکیم همچنین اظهار داشت: لازم است مشکلات منطقه توسط کشورهای منطقه و از طریق گفت‌وگو حل و فصل شود و دوره استفاده ابزاری از گروه‌های تروریستی به سر آمده است.

منبع: ایلنا
نظرات بینندگان