کد خبر: ۲۸۰۲۵۳
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۲ - ۲۱ تير ۱۳۹۵

مرکل: بعد از همه پرسی هیچ امکانی برای ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا وجود ندارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
صدر اعظم آلمان هرگونه امکانی را برای باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا بعد از رای انگلیسی‌ها برای خروج از این اتحادیه را رد کرد.
 
به گزارش انتخاب به نقل از روزنامه "زوددویچه سایتونگ"، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان در گفتگوی تابستانی خود در "زد دی اف" آلمان در مناقشات با ترکیه بر سر دیدار نمایندگان پارلمان آلمان از پایگاه اینجرلیک بر لزوم گفتگوهای بیشتر با رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد.
 
وی گفتگوهای خود با اردوغان در حاشیه نشست ناتو در ورشو در این باره را سازنده توصیف کرده و تاکید کرد که این گفتگوها حالا باید ادامه یابد تا برای نمایندگان پارلمان آلمان امکان دیدار با نیروهای آلمانی در پایگاه اینجرلیک فراهم شود.
 
مرکل درباره بازگرداندن نیروهای نظامی آلمان از پایگاه اینجرلیک در صورتی که اردوغان همچنان بر تصمیم خود برای ممنوعیت ملاقات نمایندگان پارلمان آلمان از این پایگاه نظامی مصر باشد نیز گفت: حالا باید ما همچنان در این راستا کار کنیم و هنوز راه حل این مسئله در چنین اقدامی نیست.
 
این در حالی است که شرکای مرکل در دولت ائتلافی یعنی احزاب سوسیال مسیحی و سوسیال دموکرات خواستار پایان مشارکت ارتش آلمان در عملیات ضد داعش ناتو و بازگرداندن نیروهای آلمانی از خاک ترکیه در صورت ادامه مواضع ضد آلمانی آنکارا شده اند.
 
چندی پیش نمایندگان پارلمان آلمان قطعنامه نسل کشی ارامنه را تصویب کردند که این مسئله روابط بین ترکیه و آلمان را تیره و تار تر کرد. پس از آن در اواخر ژوئن دولت ترکیه به یک هیات بلند پایه آلمانی اجازه دیدار از پایگاه اینجرلیک را نداد. ارتش آلمان در پایگاه اینجرلیک مستقر شده و  با هواپیماهای جاسوسی خود در عملیات ضد داعش مشارکت می کند.
 
صدر اعظم آلمان در این مصاحبه تابستانی درباره مسئله باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا بعد از رای گیری درباره خروج از این اتحادیه نیز گفت: هیچ گونه امکانی برای این امر وجود ندارد. گام بعدی این است که لندن بر اساس ماده 50 پیمان اروپایی درخواست خروج از اتحادیه اروپا را ارائه دهد.
 
وی ابراز اطمینان کرد که این درخواست از طرف لندن ارائه می شود.
 
مرکل انتقادها به خود مبنی بر اینکه سیاستهای اروپایی وی عامل تصمیم انگلیسی ها برای خروج از اتحادیه اروپا بوده است را رد کرده و همچنین بر مسئولیت انسانی اروپا در بحران پناهندگان برای پذیرش پناهجویان از سوریه و عراق تاکید کرد.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان