کد خبر: ۲۸۰۲۷۸
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۴ - ۲۱ تير ۱۳۹۵

توریست‌های آلمانی در قم حادثه دیدند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم گفت: پس از انجام مداوای توریست‌های مصدوم آلمانی توسط کادر درمانی بیمارستان شهید بهشتی قم، این مصدومان با بالگرد اورژانس ۱۱۵ قم به فرودگاه مهرآباد منتقل شدند.

مهدی فراهانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، در این خصوص گفت: در برنامه‌ای بسیار هماهنگ و دقیق و همچنین مذاکرات فراوان به جهت خاص بودن وضعیت مجروح و نداشتن زمان تلف شده، این مصدومان به فرودگاه اعزام شده و تحویل تیم پروازی و پزشک آلمانی شدند.

وی افزود: این مذاکرات بین تیم هماهنگ کننده دانشگاه علوم پزشکی قم، مجموعه حراست و مسئولین مرتبط در فرودگاه و تیم پزشکی و پروازی آلمان صورت گرفت.

فراهانی تصریح کرد: یکی از مجروحان ۳ بار در بیمارستان شهید بهشتی قم عمل شد و در بخش ICU بستری بود که پس از درخواست وی و همسرش مبنی بر انتقال آن‌ها به کشورشان مورد موافقت مسئولان دانشگاه به ویژه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم و معاون درمان قرار گرفت.

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم ادامه داد: مأموریت انتقال باتوجه به شرایط حساس مجروح که علاوه برشکستگی لگن به دستگاه تنفس مصنوعی نیز مجهز بود، به اورژانس هوایی ۱۱۵ قم واگذار شد که پس از استعلام‌های کادرپروازی و EMS از تهران این ماموریت همراه با تیم کامل کادر درمانی از قبیل متخصص بیهوشی، کاردان وکارشناس فوریت پزشکی انجام شد.

وی افزود: با وجود شرایط جوی نامناسب هوای استان قم اما خلبان با شجاعت و مهارت این مأموریت را انجام داد و تحویل کادر پزشکی آلمانی در فرودگاه مهرآباد شد.

به گزارش ایسنا، 6 تن از توریست های آلمانی در واژگونی خودروی ون در ٤٠ کیلومتری محور کاشان، دچار حادثه شده بودند که 2 تن از این توریست ها درمان سرپایی شده و چهار تن در بخش VIPمراقبت های ویژه بیمارستان شهید بهشتی تحت مراقبت های ویژه بودند و یکی از این توریست ها سریعا مورد عمل جراحی قرار گرف
نظرات بینندگان