کد خبر: ۲۸۰۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۶ - ۲۱ تير ۱۳۹۵

ناآرامی ها برج ایفل را تعطیل کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 در پی ناآرامی های خیابانی دیشب (یکشنبه) پاریس در پی برگزاری بازی فینال «یورو 2016»، بازدید از برج ایفل امروز (دوشنبه) امکان پذیر نیست.

به گزارش انتخاب، شرکت اداره کننده برج ایفل، امروز (دوشنبه) اعلام کرد: با توجه به شرایط فعلی، بازدید از برج در شرایط امنیتی مناسب امکان پذیر نیست.

این شرکت بدون ارائه جزئیات بیشتر، خبر تعطیلی امروز برج را اعلام کرد.
 
برج ایفل از مهمترین بناهای گردشگری فرانسه محسوب می شود. در سال 2015 میلادی نزدیک به هفت میلیون نفر که 80 درصد آن ها خارجی بودند، از این برج دیدن کردند.

به گزارش رئیس پلیس پاریس، درگیری های دیشب (یکشنبه) در ساعت 19 به وقت پاریس (21 و 30 دقیقه به وقت تهران) و زمانی رخ داد که هواداران فوتبال تلاش می کردند وارد یکی از محل های تماشای عمومی مسابقات در نزدیکی برج ایفل شوند. این محل دو ساعت پیش از آغاز بازی با تکمیل ظرفیت 90 هزار نفر، بسته شده بود.
 
برخی از هواداران فوتبال در پاسخ به اقدام پلیس در ممانعت از ورود افراد بیشتری به محل تماشای عمومی فوتبال به پرتاب اشیایی به سمت پلیس و آتش زدن سطل های زباله، تعدادی موتور و یک خودرو اقدام کردند. پلیس برای مقابله با این افراد از گاز اشک آور و ماشین های آب پاش استفاده کرد.

در ناآرامی های نزدیک برج ایفل، ده ها تن دستگیر شدند. تعدادی نیز در نزدیکی استادیوم فرانسه در حومه شمالی پاریس و محل برگزاری مسابقه فینال میان دو تیم فرانسه و پرتغال دستگیر شدند که دلیل آن اقدام به تخریب و یا دستفروشی اعلام شد.
 
منابع پلیس همچنین از بازداشت 9 نفر در شهر لیون فرانسه به دلیل خشونت و آتش بازی خبر دادند.

دیشب (یکشنبه) آخرین مسابقه فوتبال جام ملت های اروپا در فرانسه برگزار شد و تیم پرتغال با یک گل، میزبان مسابقات را شکست داد و به قهرمانی رسید.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان