کد خبر: ۲۸۰۳۲۶
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۶ - ۲۱ تير ۱۳۹۵

فراخوان مقتدی صدر برای برگزاری تظاهرات سهمناک

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رهبر جریان صدر عراق امروز (دوشنبه) از ملی‌گرایان خواست تا برای «زدودن فساد و ظلم و برکناری تمامی فاسدان» تظاهرات سهمناکی را در میدان التحریر در جمعه برگزار کنند.
 
به گزارش انتخاب، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق در بیانیه‌ای عنوان داشت: کشور عزیز ما عراق از پیچ خطرناکی می‌گذرد که ایجاب می‌کند ما ایستادگی واقعی و جدی برای نجات آن از مصیبتش داشته باشیم. من به مجاهدان سفارش می‌کنم که جبهه‌های خود را متحد کرده و برای دور کردن خطر تروریسم در عرصه‌های جهاد سینه سپر کنند. آنها از هیچ تلاشی برای مقدسات و برای دفاع از مردم کوتاهی نکردند.
 
مقتدی صدر با بیان اینکه تروریسم تنها دشمن ما نیست، گفت: ما زمانی که در عرصه‌های جهاد سلاح در دست می‌گیریم باید روحیه ملی گرایانه را با بالاترین سطوح آن داشته باشیم تا صدایمان را بالا ببریم و خواسته‌های خود را برای تحقق اصلاحات واقعی و عملی از طریق تظاهرات بیان کنیم.
 
وی تصریح کرد: باقی ماندن فساد و مفسدان به معنای سیطره بر ماست چرا که فساد خاستگاه نخست تروریسم بوده است و بی‌شک خاستگاه تروریسم نیز برای ادامه داشتن آن باقی خواهد ماند.
 
وی افزود: من از افراد مخلص و افرادی که به مساله عراق و طرح اصلاح طلبانه ایمان دارند می‌خواهم که با تمامی رویکردهای مدنی و اسلامی‌شان و دیگر رویکردها برای برگزاری تظاهراتی سهمناک همکاری کنند تا کشور را نجات دهند و خون عراقی‌ها که در تمامی کشور به ویژه در کراده و بلد ریخته شد و هیچ حساب و کتابی صورت نگرفت به هدر نرود و فساد و ظلم از ما برداشته شود.
 
مقتدی صدر از «ملی گرایان در هر مکانی» خواست تا در این جمعه به پا خیزند و در میدان التحریر جمع شوند.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان