کد خبر: ۲۸۰۵۰۴
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۵ - ۲۲ تير ۱۳۹۵

دفاع ترامپ از افسران پلیس آمریکا و انتقاد از کلینتون

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کاندیدای احتمالی جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از افسران پلیس این کشور که اخیرا به دلیل قتل سیاهپوستان هدف اعتراضات گسترده قرار گرفته‌اند، دفاع کرد.
 
به گزارش انتخاب، به نقل از دیلی میل، دونالد ترامپ، کاندیدای ریاست جمهوری پیشروی جمهوری خواهان آمریکا در جدیدترین اظهاراتش، خود را "کاندیدای نظم و قانون" برای ریاست جمهوری و رقیبش هیلاری کلینتون، کاندیدای حزب دموکرات را "وزیر وضع موجود" خواند.
 
به گفته ترامپ "فرار ظریف" کلینتون از تعقیب قضایی بر سر پرونده ایمیلهای شخصی‌اش نشان می دهد که "او برای آن که در سمت مقابل بی قانونی" قرار بگیرد قابل اعتماد نیست.
 
وی افزود: حمله به پلیس کشور ما در شهر دالاس حمله به تمام کشور است. کل ملت ما اکنون عزادار است و برای مدتی بسیار طولانی عزادار خواهد بود. ما شاهد افزایش تهدیدات علیه پلیس و یک افزایش چشمگیر در تعداد افسران کشته شده پلیس در حین انجام وظیفه بوده‌ایم.
 
ترامپ "افسران دلزده" پلیس آمریکا را با کهنه کاران جنگ ویتنام که پس از بازگشت به کشور مورد هجمه و محکومیت سیاستمداران لیبرال، دانشجویان و فعالان فرهنگی قرار گرفتند، مقایسه کرد.
 
وی گفت: ما در زمان جنگ ویتنام هنگام بازگشت سربازانمان و این که آنها قربانی آزار و دستور کارهای سیاسی شدند فصلی زشت از تاریخ خود را تجربه کردیم. اکنون این وضعیت واقعیت روزمره برای بسیاری از افسران پلیس ماست.
 
ترامپ همچنین به خشم عمومی از قتل اخیر دو جوان سیاهپوست به دست پلیس آمریکا نیز که موجب تحریک اعتراضات و انگیزه ای برای حمله یک تک تیرانداز سیاهپوست به پلیس در شهر دالاس شد نیز اشاره کرد.
 
وی گفت: همه ما از تصاویری که مشاهده کردیم آزرده خاطر شدیم. قتلهای تراژیک در لوئیزیانا و مینه سوتا صراحتا نشان داد که باید کارهای خیلی زیادی انجام شود تا تضمین شود آمریکایی ها احساس کنند امنیتشان حفظ شده است.
 
ترامپ در ادامه سخنانش کلینتون را یک تفرقه افکن توصیف کرد که با بدنام کردن پلیس جان آنها را به خطر می اندازد.
 
وی ادامه داد: ما باید به خاطر داشته باشیم که پلیس جایی که بیشترین جرایم هست بیشترین حضور را باید داشته باشد و در واقع سیاستمداران و فعالانی که به دنبال حذف پلیس یا تدابیر امنیتی در یک جامعه هستند در حال آسیب رساندن به فقیرترین و آسیب پذیرترین آمریکایی ها هستند. زمان آن رسیده که خصومت ما علیه پلیس و همه اعضای نهادهای ضابط قانون سریعا و همین الان پایان یابد.
 
ترامپ در ادامه کلینتون را یک کاندیدای ضعیف و غیرموثر خواند که مناقشه استفاده اش از ایمیل شخصی برای مکاتبات رسمی نشان میدهد او نمی تواند کاندیدای استاندارد و استواری باشد.
 
ترامپ گفت: مناقشه پست الکترونیکی کلینتون که نه فقط برای خودش بلکه برای کل کشور ما یک شرمساری بود، نشان می دهد که او یا یک دروغگو است یا شدیدا بی کفایت. او حداقل یکی از اینها هست و احتمالا همزمان هر دو خصوصیت را دارد.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان