کد خبر: ۲۸۰۶۸۷
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۱۲ - ۲۳ تير ۱۳۹۵

ورود توده ریزگردها به کشور به زودی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رئیس مرکز سلامت محیط وزارت بهداشت گفت: یک توده هوا همراه با ریزگرد به زودی از غرب وارد کشور خواهد شد و استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه و بوشهر را در بر خواهد گرفت.

به گزارش فارس، خسرو صادق نیت رئیس مرکز سلامت محیط وزارت بهداشت اعلام کرد: به دلیل شرایط جوی حاکم بر منطقه، یک توده هوا همراه با ریزگردها به زودی از غرب وارد کشور خواهد شد و استان های خوزستان، ایلام، کرمانشاه و بوشهر را در بر خواهد گرفت و احتمال افزایش میزان ریزگردها در هوای این استان ها طی شبانه روز آینده وجود خواهد داشت براین اساس توصیه می‌شود هموطنان در این استان ها موارد ایمنی را رعایت کنند.

وی در خصوص احتمال رسیدن این توده هوا به استان های مرکزی کشور و پایتخت نیز خاطرنشان کرد: این احتمال وجود دارد که ریزگردها به صورت خفیف تر به استان های مرکزی کشور هم سرایت کنند اما برای اظهار نظر قطعی در این مورد باید نقشه های هواشناسی و حرکت توده های جوی توسط کارشناسان هواشناسی مورد بررسی قرار گیرند.

صادق نیت با اشاره به اخبار رسانه های مجازی مبنی بر آماده باش بیمارستان های پایتخت گفت: اورژانس کشور و بیمارستان ها با توجه به سابقه بروز این شرایط جوی در این ماه ها آمادگی لازم برای مواجهه را دارند و این مساله ای نیست که به صورت یک آماده باش مجزا اعلام شود و هموطنان در این خصوص نگرانی نداشته باشند.

وی همچنین یادآور شد: البته توجه مردم به هشدارهای قبل از بروز این شرایط جوی بسیار ارزشمند و موثر بوده و تا کنون باعث شده با مشکل زیادی در این زمینه مواجه نباشیم.
نظرات بینندگان