کد خبر: ۲۸۰۷۴۹
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۵ - ۲۳ تير ۱۳۹۵

واکنش تند ترکان به اظهارات قاضی سراج

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دو روز پیش ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اعلام این که ۹۳۰۰ شرکت در جزیره کیش با یک کد ملی ثبت شده‌اند، به دولت درباره افزایش مناطق آزاد هشدار داد. موضوعی که امروز با واکنش تند اکبر ترکان، مشاور ارشد رئیس‌جمهور ایران و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی مواجه و تکذیب شد.
 
به گزارش انتخاب، اکبر ترکان به اظهارات اخیر رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره نحوه ثبت شرکت‌ها در مناطق آزاد و این که کار برخی از این شرکت‌ها، صدور فاکتور صوری برای فرار از مالیات است، واکنش تندی نشان داد و اظهار کرد: چنین چیزی که از سوی ایشان اعلام شده به هیچ عنوان وجود خارجی ندارد.
 
او افزود: از رئیس محترم سازمان بازرسی کل کشور می‌خواهم چنانچه مدارک و سندی در خصوص آنچه اعلام کرده‌اند، دارند، برای ما در مناطق آزاد ارسال کنند تا بررسی و نتیجه را اعلام کنیم.
 
دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی با اشاره به نحوه ثبت شرکت‌ها در این مناطق تصریح کرد: پس از این که شرکت‌ها در مناطق آزاد ثبت می‌شوند، باید سالانه ترازنامه، که یکی از مهم‌ترین گزارش‌های مالی است و وضعیت دارایی، بدهی و سرمایه یک واحد تجاری را در تاریخ مشخصی نمایش می‌دهد، بدهند. اگر شرکتی در مناطق آزاد باشد که ترازنامه سالانه خود را برای بررسی ارائه نکند، قطعا جلوی ادامه فعالیت آن گرفته خواهد شد. این که شرکتی در مناطق آزاد باشد که صرفا نسبت به صدور فاکتور برای فرار از مالیات اقدام کند، بعید می‌دانم وجود خارجی داشته باشد.
 
او ادامه داد: تعجب می‌کنم که چرا آقای سراج قبل از این که مدارک برای ما ارسال کنند یا این که موضوع را به بنده بگویند تا پیگیری لازم را در این خصوص انجام دهم، مطلب را در یک رسانه اعلام می‌کنند. نمی‌دانم این کار برای چیست.
 
دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی اعلام کرد: بهتر است ایشان به عنوان رئیس سازمان بازرسی کل کشور، اگر مدارکی در خصوص مطالبی که فرموده‌اند، دارند به ما بدهند تا بررسی کنیم. اگر صحت داشت، آنگاه موضوع اعلام رسانه‌ای بشود.
 
دو روز پیش ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور با حضور در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به برخی تخلفات در مناطق آزاد گفت: بیش از ۹ هزار شرکت در جزیره کیش ثبت شده است در حالی که ۹۳۰۰ شرکت مربوط به یک کد ملی است. ۲۸۰۰ پرونده مربوط به یک آپارتمان است. معلوم است که این‌ها کارشان صدور فاکتور صوری و فرار از مالیات است. دولت هم لایحه دو فوریتی داده که ۱۲ مناطق آزاد تأسیس شود که اگر بشود، یک سال دیگر من باید دوباره به برنامه شما بیایم و جواب بدهم که چه کرده‌ایم.

منبع: تابناک
نظرات بینندگان