کد خبر: ۲۸۰۷۸۷
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۹ - ۲۳ تير ۱۳۹۵

واکنش ولایتی به ادعاهای اخیر ترکی الفیصل

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تجمع اخیر در پاریس محل ورشکستگان سیاسی بود؛ چه آنهایی که خائن به کشورشان بودند مانند منافقان و چه افرادی مانند وزیر اسبق رژیم سعودی که به آنجا رفتند و سوته دلان گرد هم آمدند.
 
به گزارش انتخاب، علی اکبر ولایتی امروز -چهارشنبه- در جمع خبرنگاران و در حاشیه دیدار تعدادی از فعالان سیاسی، اساتید ، فرهیختگان و اندیشمندان افغانستان در باره تجمع منافقین در پاریس با بیان این مطلب افزود: اینها گروهی ورشکسته به لحاظ سیاسی و خائن به ملت هستند که از زمان پیدایش آنها تا کنون جز خیانت به این کشور کاری نکرده اند که یکی از نقاط مشخص خیانت این ها این بود که بعد از قبول آتش بس بین ایران و عراق در سال 1367 با کمک نیروهای عراقی به ایران حمله کردند و تعداد زیادی از هموطنانشان را کشتند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: اینها در مدتی که در عراق بودند در خدمت صدام حسین جنایتکار حاکم بر عراق بودند و اکنون هم در خدمت استعمارگرانی هستند که با ایران سابقه عداوت دارند مانند آمریکایی ها و یا معاندان سعودی مانند همین فردی که در کشور خودش هم قدر و منزلتی ندارد.
 
وی گفت: اینها با تجمع در پاریس بنای سخنان بی پایه و دشمنی های شیطانی و لاف در غربت زدن سر دادند.

ولایتی گفت: آنها جرات ندارند به ایران بیایند و امنیت ایران آنچنان قوی است و مردم ایران آنچنان متحدند و نسبت به این خائنان تنفر دارند که جرات ندارند سخنانشان را در بین مردم ایران بیان کنند.
وی افزود: اینها در کشورهایی که سابقه رابطه سوء با ایران دارند و در برخی کشورهای اروپایی کار مزدوری می کنند.

ولایتی اضافه کرد: به اینها (منافقین) به عنوان پناهندگانی که کار مزدوری می کنند آب و نان می دهد تا در خدمت بیگانگانی باشند که با ایران دشمنی دارند.
 
وی تاکید کرد: این ها نه سخنانشان و نه خودشان ارزشی دارند و نه می توانند علیه ایران کاری کنند و نه در بین ملت ایران جایی دارند. کاری که اینها می کنند مزدوری بیگانگان است و نیازی به توضیح بیشتر نیست.

ولایتی ادامه داد: همین قدر که یک ایرانی فریب خورده رانده شده از ملت که قلبش تیره شده و دیگر قابل هدایت نیست در خدمت بیگانه قرار گرفته همین صحبت کافی است که آنها نامشان به بدنامی در تاریخ بماند و ایران به عنوان قدرت اول منطقه هر روز پیروزی بیشری هم خودش و هم دوستانش همین جبهه مقاومت به دست بیاورند .
 
ولایتی گفت: این حرکت های مذبوحانه در مقابل پیروزی ملی و منطقه ای ایران است.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایرانا درباره اظهارات اخیر ترکی الفیصل گفت: او کسی است که در حکومت فعلی آل سعوی هم جایی ندارد، آدمی است که در گذشته مسئولیت کارهای ضد امنیتی در منطقه داشته و حالا هم محلی از اعراب در کشور خودش ندارد.
 
ولایتی گفت: وی با این کار خواسته نام خودش را دوباره بر سر زبان ها بیاندازد. در حالی که این آدم علیه ایران یاوه می بافد، نه در کشور خود و نه در بین حکومت فعلی جایی دارد و نه در صحنه بین المللی ارزشی دارد.

ولایتی در پاسخ به سوالی در خصوص تاثیرات برجام و نقض برخی مفاد آن از سوی برخی از کشورهای 1+5 گفت: ایران بر اساس مصالح ملی خود و در این گفت و گوهای هسته ای از سال ها پیش و از اوایل دهه 80 مذاکرات خود را ادامه داد تا اینکه به یک نتایجی رسید، تعهدی کرد و به آن نیز عمل کرد، اما طرف های مقابل آن طور که باید به تعهد خود عمل نکردند.

وی تاکید کرد: ایران بر سر عهد خود ایستاده؛ از یک سو نقض عهد نمی کند و از سوی دیگر از حقوق خود دفاع می کند و در مقابل عهدشکنی های آنان هم می ایستد.
 
ولایتی ادامه داد: آنها هم ما را آزموده اند. اگر آن ها در عراق و بغداد و دمشق و حلب و فلوجه از متحدان ایران شکست خوردند و ایران در منطقه به عنوان قدرت اول هم چنان رو به پیشرفت است، به عنوان انتقام گیری از ایران در جاهایی که بتوانند نقض عهد می کنند اما این کشور و این نظام نشان داده که از حقوق خود نمی گذرد و ایستادگی می کند تا حقوق خود را استیفا کند.

وی اظهار داشت: توقع آنها این بوده که اگر ما به تعهدات هسته ای خود عمل می کنیم طرف مقابل هم به تعهدات خود در رفع تحریم ها کمک کند؛ نه اینکه به عناوین مختلف تحریم ها را ادامه دهد و یا از یک سو به مناسبتی تحریمی را بردارد و بلافاصله همان تحریم و یا مشابه آن را به بهانه ای برقرار کند.
 
وی افزود: این عهد شکنی است و باید مبادلات تجاری، ارتباطات اقتصادی، علمی ، فناوری و تسهیلات مالی و بانکی بین ایران و کشورهای دیگر طبق تعهدات برقرار شود که اگر این کار صورت نگیرد، آنها به عهد خود عمل نکرده اند.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان