کد خبر: ۲۸۰۹۸۹
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۲۲ - ۲۴ تير ۱۳۹۵

اجرای‌طرح‌تحقیق‌و‌تفحص‌از‌صندوق‌ذخیره‌فرهنگیان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از شرایط نامناسب معیشتی بازنشستگان و فرهنگیان ، گفت: در راستای استیفای حقوق بازنشستگان کشور ، رسیدگی نسبت به وضعیت صندوق‌ها و مراکزمالی مرتبط با آنان را در دستور کار داریم.

به گزارش انتخاب، محمدمهدی زاهدی عصر امروز در نشست اعضاء کانون مرکزی بازنشستگان استان و مجمع نمایندگان استان کرمان اظهار داشت: یکی از صندوق‌های مهمی که رسیدگی به عملکرد آن خواست مهم کارکنان، به ویژه فرهنگیان شاغل و بازنشسته  صندوق ذخیره فرهنگیان است که طرح تحقیق و تفحص از آن در دستور کار بوده و به جد پیگیر آن هستیم.

وی افزود: ما به عنوان نمایندگان آمادگی کافی برای خلق منابع لازم برای بهبود حقوق و پرداخت‌های بازنشستگان را داریم و از هر طرحی د راین زمینه حمایت خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بر تعادل بخشی بین حقوق بازنشستگان فعلی و سنوات قبل تاکید و دولت را ملزم به اجرای این امر دانست.

نماینده  مردم کرمان و راور از طرح صدور حکم  یکپارچگی مدیریت صندوق‌های بازنشستگی به عنوان طرحی مشکل در اجرا اما از باب نتایج  ضروری و مفید یاد کرد.

نیکزادی نماینده شهرستان‌های شرق استان کرمان نیز در زمینه بازنشستگان، گفت: علاوه بر پیگیری بحث اصلاح ساختار احکام بازنشستگی باید به وضعیت ذهنی و روانی بازنشستگان توجه شود.جوانان ما وقتی وضعیت بازنشستگان را می‌بینند یاس و نا امیدی به آینده را دارند.

کلانتری رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به اینکه نمایندگان مردم می‌توانند دغدغه‌های مردم استان را مطرح و از حقوق مردم دفاع کنند، اظهار داشت: 46هزار و 700 نفر بازنشسته در استان کرمان وجود دارد.متأسفانه در این چند سال به مسئله بازنشستگی به خوبی توجه نشده است.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان