کد خبر: ۲۸۱۱۶۱
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۰۸ - ۲۶ تير ۱۳۹۵

اکرمی: احمدی‌نژاد تاییدصلاحیت نمیشود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 روزنامه اعتماد در مطلبی از زبان سیدرضا اکرمی نوشت؛در مورد انتخابات رياست‌جمهوري سال ٩٦ وقتي ثبت نام‌ها شروع شد و ديده شد كه چه افرادي در انتخابات حاضر شدند بهتر مي‌توان تحليل كرد. در مورد احتمال بازگشت آقاي احمدي‌نژاد نيز همين موضوع صدق مي‌كند.

به گزارش انتخاب، وی در ادامه این مطلب آورده است: مهم‌ترين مانعي كه بر سر تحليل در مورد حضور يا عدم حضور احمدي‌نژاد و بازگشت او به عرصه اجرايي كشور وجود دارد، اين است كه راي مردم در كشور قابل پيش‌بيني نيست. خاتمي و هاشمي از روساي جمهوري بودند كه دو دوره بر مسند رياست دولت حضور داشتند و پس از آن نيز هرگز امكان حضور دوباره در انتخابات و قرار گرفتن در معرض راي مردم را كسب نكردند. حتي در سال ٩٢ آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني كه قهرمان قصه بود و تصميم به حضور در انتخابات گرفته بود نيز ردصلاحيت شد. بنابراين دوره سوم رياست‌جمهوري براي آقاي احمدي‌نژاد نيز نامحتمل است. آقاي احمدي‌نژاد فردي است كه پرونده‌اي قطور در زمان رياست‌جمهوري‌اش دارد و حرف و حديث‌هاي رياست‌جمهوري‌اش هنوز كه هنوز است تمام نشده است.
كارنامه احمدي‌نژاد چيزي نيست كه او بدون پاسخگويي به آن بتواند تحرك سياسي ديگري در عرصه قدرت داشته باشد. البته تاييد يا رد صلاحيت نامزدهاي رياست‌جمهوري به عهده شوراي نگهبان است اما بعيد به نظر مي‌رسد كه او بتواند از اين فيلتر عبور كند. در سال ٩٥ بهتر است كه فضا را انتخاباتي نكنيم و به خصوص درباره احمدي‌نژاد حرفي زده نشود.

نظرات بینندگان