کد خبر: ۲۸۱۱۹۳
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۱۰ - ۲۶ تير ۱۳۹۵

مرگ ۲ هزار داعشی روس در سوریه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بیش از دو هزار نفر از شهروندان روس عضو گروه تروریستی داعش تاکنون در سوریه کشته شده اند که 17نفر آنان فرماندهان اصلی بوده اند.
 
به گزارش انتخاب، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه روز جمعه در نشست بررسی دستاوردهای عملیات نیروهای مسلح روسیه در سوریه با اعلام این خبر، افزود: اعضای روسی گروه داعش که در سوریه حضور داشتند، در صدد بودند پس از بازگشت به روسیه دیدگاه ها و باورهای افراط گرایانه را ترویج دهند و همراه خود جنگ، کشتار و خونریزی بیاورند.
 
بنا به اعلام خبرگزاری روسیا سگودنیا، وی همچنین خاطرنشان کرد که پس از قدرت نمایی تروریست ها، عملیات ضدتروریستی نیروی هوافضای روسیه در سوریه توانست وضعیت را به نفع دولت قانونی این کشور تغییر دهد.
 
شویگو ادامه داد: اکنون در برخی مناطق سوریه گروه های تروریستی به ویژه داعش پشتیبانی و منابع تدارکاتی خود را از دست داده اند و بسیاری از مسیرهای اصلی ارسال سلاح و مهمات برای تروریست ها نیز مسدود شده است.
 
وی گفت: از سوی دیگر بر اثر عملیات نظامی روسیه، واحدهای بزرگ تروریست ها در مناطق حما و حمص از بین رفته اند، گروه های تروریستی از مناطق لاذقیه و نواحی جنوبی و شمالی دمشق بیرون رانده شدند و بزرگراه مواصلاتی دمشق به مناطق شمالی سوریه نیز آزاد و پاکسازی شده است.
 
شناخته شده ترین تروریست شهروند روسیه عمر الشیشانی است که خبر مرگ وی در منطقه شرقاط عراق انتشار یافته است.
 
روسیه از مهرماه سال گذشته با درخواست رسمی دولت سوریه، بمباران مواضع تروریست ضد سوری را با استفاده از ده ها فروند بمب افکن کلاسیک و دور برد، ناو و زیر دریایی اجرا می کند.
گروه کشورهای غربی عربی ضد سوری بویژه آمریکا و عربستان پنج سال پیش با هدف براندازی حکومت سوریه تروریست های افراطی از کشورهای مختلف را در قالب گروه های مختلف تروریستی از جمله داعش و جبهه النصره سازماندهی و به این کشور اعزام کردند که افزون بر اشغال مناطقی از خاک سوریه و عراق، کشتارهای گسترده و آوارگی میلیون ها نفر،
ویرانی های گسترده ای نیز بر جای گذاشته اند.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان