کد خبر: ۲۸۱۳۰۰
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۵ - ۲۶ تير ۱۳۹۵

اشتباه عجیب مشاور نظامی ترامپ درباره امام خمینی (ره)

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مایکل فلین از امام خمینی خواستتا حمله به فیس فرانسه را محکوم کند
 
مشاور نظامی دونالد ترامپ در اشتباهی فاحش از رهبر فقید ایران خواست تا حمله تروریستی به شهر نیس فرانسه را محکوم کند.
 
به گزارش انتخاب به نقل از روزنامه هافینگتن‌پست، مایکل فلین، سپهبد بازنشسته و مشاور نظامی دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه ریاست جمهوری آمریکا از آیت‌الله خمینی که در سال 1989 در گذشت خواست تا حمله به شهر نیس فرانسه را محکوم کند.
 
فلین به گلین کلی، خبرنگار فاکس در پنج‌شنبه شب گفت: من از امام یا (آیت‌الله) خمینی در ایران می‌خواهم تا اعلام موضع کند.
 
او 12 ساعت بعد دوباره از رهبر فقید ایران خواست تا نسبت به این حملات واکنش نشان دهد.
 
این ژنرال بازنشسته به برنامه FOX &Friends در جمعه صبح گفت:‌ من از رهبران ایران (‌آیت‌الله) خمینی – و رهبران جهان اسلام خواسته‌ام تا این حمله تروریستی را محکوم کنند.
 
مدیر پیشین آژانس اطلاعاتی دفاع آمریکا گفت:‌ یک دسته کشورها به همراه به اصطلاح رهبران‌شان وجود دارند که اگر شما بخواهید می‌توانم نام آن‌ها را بیان کنم.
 
به نوشته هافینگتن‌پست پیشنهاد فلین برای فهرست کردن رهبران مسلمان با این واقعیت که مثال شماره یک‌ آن تقریبا 30 سال گذشته در گذشته است، زیر سوال رفته است.
 
این روزنامه در ادامه می‌نویسد: آیت‌الله روح الله خمینی یا رهبر معظم که در سال 1989 در گذشت از شروع انقلاب در سال 1979 به مدت 10 سال رهبر ایران بود و پس از درگذشت وی آیت‌الله خامنه‌ای جانشین ایشان شد.
 
این روزنامه می‌افزاید: اشتباه فلین قابل درک است زیرا از سوی کسی مطرح می‌شود که هیچ تجربه‌ای در زمینه امنیت ملی ندارد. با این حال فلین اخیرا هدایت یکی از پیچیده‌ترین آژانس های اطلاعاتی دنیا را بر عهده گرفته است.
 
سخنگوی فلین به پیگیری‌های هافینگتن‌پست تاکنون پاسخی نداده است.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان