کد خبر: ۲۸۱۳۲۶
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۶ - ۲۶ تير ۱۳۹۵

محیطبان متهم به قتل آزاد شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از آزادی محیطبان متهم به قتل از زندان در پی بخشش اولیای دم با صدور حکم دادگاه خبر داد.
 
به گزارش انتخاب، این اداره کل روز شنبه به نقل از حمید صالحی گزارش داد: پس از آن که اولیای دم تصمیم به اعلام رضایت در این پرونده در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان گرفتند جلسه رسمی دادگاه نیز بطور فوق العاده برگزار شد تا این اعلام گذشت به صورت قانونی و با حضور وکلای طرفین پرونده و اولیای دم ثبت شود.
 
وی افزود: سرانجام طی این جلسه با حضور پدر، مادر و همسر مقتول در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی و به حکم قاضی، محیطبان 'عباس داوری' از زندان آزاد شد.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از این رخداد ارزشمند که فرهنگ گذشت و ایثار را در جامعه ترویج می دهد ابراز خرسندی و بیان کرد: محیطبان متهم به قتل در زمان حادثه کمتر از سه سال سابقه خدمت به صورت پیمانی در پارک ملی تندوره داشت.
 
وی ادامه داد: به عنوان خادمان محیط زیست باید تلاش شود تا هیچگاه انسانی برای شکار غیرمجاز دست به سلاح نبرد زیرا محیط زیست دارای احترام است و باید این احترام حفظ شود.
 
دی ماه سال 1392 ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان درگز حین گشت و کنترل در بوستان ملی تندوره متوجه حضور غیرمجاز افرادی در منطقه شده و حین درگیری یکی از این افراد به نام 'صادق بهرامی مقدم' مورد اصابت گلوله قرار گرفت و درگذشت. 
 
متوفی ساکن قوچان بود بنابراین پرونده قتل در همان شهرستان و نیز در مشهد مورد رسیدگی قرار گرفت. 
 
20 درصد از مساحت 117 هزار و 769 کیلومترمربعی خراسان رضوی زیر پوشش حفاظت محیط زیست است. 
 
وسعت زیستگاههای این استان دو میلیون و 500 هزار هکتار می باشد. 
 
خراسان رضوی دارای 28 اثرملی طبیعی، بوستان ملی، پناهگاه حیات وحش، مناطق حفاظت شده و 13 منطقه شکار ممنوع است.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان