کد خبر: ۲۸۱۳۳۹
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۷ - ۲۶ تير ۱۳۹۵

آخرین خبرها از وضعیت مرز بازرگان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیر کل گمرک مرز بازرگان اظهار کرد: هیچ مشکلی برای ورود و خروج کالا از مرز بازرگان وجود ندارد و همه چیز به روال عادی پیش می‌رود.
 
به گزارش انتخاب، نادر انصاریان  درباره‌ تاثیر وقایع ترکیه در روابط گمرکی ایران و ترکیه گفت: اکنون هیچ مشکلی در مرز بازرگان وجود ندارد و ورود و خروج وسایل نقلیه به روال عادی خود انجام می شود.
 
وی اظهار کرد: از اوایل بامداد روز گذشته کمی اختلال در ترددها به وجود آمد؛ به این ترتیب که ترکیه ورود از ایران را نمی‌پذیرفت ولی در آن ساعات نیز ما مشکلی نداشتیم و مسافران و واردات را به روال عادی می‌پذیرفتیم.
 
مدیر کل گمرک مرز بازرگان اضافه کرد: با این همه از ساعت اولیه صبح امروز، ‌ ترکیه وضعیت را عادی اعلام کرد و اکنون ترانزیت دو کشور باز است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
 
 شب گذشته (جمعه) ارتش ترکیه اعلام کرد که علیه دولت رجب طیب اردوغان کودتا کرده و کنترل شهرهای اصلی از جمله استانبول، ‌ آنکارا و همچنین مناطق مختلف از جمله رادیو و تلویزیون دولتی، فرودگاه و پارلمان را تحت کنترل خود گرفته‌ است. اما ساعاتی بعد با حضور مردم و حامیان اردوغان، کودتای ارتش ترکیه ناکام ماند و تا این لحظه تعداد زیادی از کسانی که در کودتا نقش داشتند توسط دولت بازداشت شده‌اند.
 
در این میان مرزهای هوایی و زمینی ایران و ترکیه فعلا بسته است و پروازهای ایران برای بازگرداندن مسافران ایرانی به صورت یکطرفه انجام می شود.
 
همچنین صادرات ایران به ترکیه در پی اتفاقات و کودتای شب گذشته، به دلیل حفظ امنیت کامیون‌ها و امنیت بار، متوقف شده و مرزهای زمینی و هوایی با ترکیه تا رسیدن به وضعیت ثبات بسته خواهد بود. قاعدتا ترانزیت کالا بین ایران وترکیه نیز متوقف شده است.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان