کد خبر: ۲۸۱۷۹۱
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۲۳ - ۲۸ تير ۱۳۹۵

جمع آوری یک تن زباله از یک و نیم کیلومتر نوار ساحلی آستارا

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جمعی از دوستداران محیط زیست آستارا یک تن زباله را از یک و نیم کیلومتر نوار ساحلی این شهرستان جمع آوری و به محل دفن زباله انتقال دادند.

به گزارش انتخاب، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا عصر دوشنبه در حاشیه این اقدام فرهنگی  گفت: زباله و نخاله مهم ترین عامل تهدید محیط زیست محسوب می شود به همین سبب شایسته است مسافران و گردشگران شهرستان آستارا از ریختن زباله و نخاله در حاشیه سواحل خودداری کنند.
محمد رضا روشنی با اشاره به فرا رسیدن ایام تعطیلات تابستان و به تبع آن ورود مسافران و گردشگران داخلی و خارجی به این شهر گردشگر پذیر ، اظهار داشت: سواحل آستارا یکی از سرمایه های طبیعی و خدادادی این شهرستان است که همه باید در راستای صیانت از این مناطق کوشا باشیم و آن را به درستی برای نسل های آینده حفظ کنیم.

وی تاکید کرد: شایسته است با ریختن زباله در سطل های تعبیه شده در اطراف این مناطق نسبت به حفظ و صیانت از محیط سبز و زیبای خود همت کنیم.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا جنبه های آموزشی این حرکت پسندیده و خودجوش را موثر خواند و افزود: با برگزاری کارگاه های آموزشی با موضوع حفظ محیط زیست در سطح مدارس و مراکز علمی نیز می توان عقیده و ایده دانش آموزان و دانشجویان را در جهت حفاظت از محیط پیرامون و به خصوص نوار 18 و نیم کیلومتری ساحل آستارا تقویت کرد.

روشنی تهدید محیط زیست را تهدیدی برای زندگی طبیعی انسان ها عنوان کرد و گفت: این طبیعت امانتی در دست ماست که باید به طور شایسته حفظ و به نسل های بعد سپرده شود.
این اقدام فرهنگی با همکاری محیط زیست ، بسیج رسانه و گروه مردمی زیستمان برگزار شد.
در شهرستان 86 هزار نفری آستارا روزانه به طور میانگین 120 تن زباله تولید و در محل دفن و دفع زباله شهرستان در داداش آباد و در نزدیکی سواحل دفن می شود.

این شهرستان به علت واقع شدن در کریدور عبور گردشگران و به عنوان یکی از 20 شهر گردشگرپذیر ایران با معضل زباله تولیدی توسط گردشگران نیز رو بروست به نحوی که میزان تولید زباله در آستارا در ایام پرمسافر به دو برابر فعلی نیز افزایش می یابد.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان