کد خبر: ۲۸۲۰۳۶
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۰۹ - ۳۰ تير ۱۳۹۵

داعش برزیل را تهدید کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک گروه جهادی در برزیل با اعلام حمایت خود از داعش و تهدید این کشور به عملیات تروریستی به نخستین گروه آمریکای جنوبی تبدیل شد که با این گروه تروریستی بیعت می کند.

به گزارش انتخاب و به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، سازمان غیر دولتی آمریکایی 'گروه سایت اطلاعاتی ' که در مورد نظارت بر اقدامات گروه های تروریستی در اینترنت فعالیت می کند، روز سه شنبه خبر داد، این گروه که خود را «انصار الخلیفه برزیل» می نامد از طریق کانال تلگرام، وفاداری خود با «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش را اعلام کرد.

این گروه تروریستی در پیامی افزوده است که اعضایش آماده فدا کردن جان خود هستند و اگر پلیس فرانسه نتوانست مانع از حملات داعش در کشورش شود، آموزشی که پلیس برزیل دیده نیز موفق نخواهد شد تا مانع از حملات دراین کشور شود.

«ریتا کاتز» بنیانگذار سازمان غیر دولتی مذکور در این رابطه، نگرانی خود در مورد اظهارات این گروه تروریستی را در صفحه توییتر خود ابراز داشت و گفت: نگران کننده است که کانال های داعشی با زبان های غربی (انگلیسی، پرتغالی، اسپانیایی، آلمانی و غیره) فعالیت خود را افزایش می دهند و کشورها را تهدید می کنند.

این اعلام در حالی صورت گرفته که روزهای اندکی برای آغاز بازی های المپیک 5 آگوست (15 مرداد)، باقی مانده و یک جو تنش جهانی به دلیل تهدید آشکار تروریستی پس از حمله غم انگیز روز 14 ژوییه نیس فرانسه که در آن 84 نفر جان خود را از دست دادند، وجود دارد.

کاتز ادامه داد: زمان منتخب این گروه ، عمدی می باشد و این الحاق کمی قبل از بازی ها انجام گرفته است.

بنا بر این گزارش، پس از کشتار فرانسه، «میشل تمر» رئیس جمهوری برزیل دستور بررسی تدابیر امنیتی آماده شده برای بازی های المپیک ریو دو ژانیرو را داد .

در این رابطه ، اقدامات پیشگیرانه افزایش، محدوده های امنیتی تشدید و کنترل ها در اصلی ترین جاده ها افزایش یافت.

افزون بر آن، حدود 85 هزار نفر نیروی امنیتی برزیل (دو برابر تعداد ماموران امنیتی بازی های لندن 2012 ) در برزیل برای بازیهای جهانی به کار گرفته خواهند شد. 55 کشور نیز دراین زمینه با مقامات برزیل همکاری خواهند کرد.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان