کد خبر: ۲۸۲۱۳۴
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۴ - ۳۰ تير ۱۳۹۵

هشدار مدیریت بحران خوزستان به فرمانداری‌ها در خصوص گرما

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به وضعیت جوی روزهای اخیر گفت: از روز گذشته به تمامی فرمانداری‌ها هشدار داده شده که تمهیدات لازم را در نظر بگیرند.
 
به گزارش انتخاب، هاشم بالدی  ‌با اشاره به شرایط جوی استان اظهار کرد: ‌پدیده شرجی در خوزستان آغاز شده و بنا بر پیش‌بینی‌ها تا هفته آینده ادامه دارد. از سوی دیگه شاهد افزایش دما و گرم‌تر شدن هوا هستیم.
 
وی افزود:‌ طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی، دمای هوای خوزستان ممکن است به بیش از 50 درجه نیز برسد، کما این‌که در روزهای گذشته‌های نیز دما از 50 درجه سانتی‌گراد گذشته است.
 
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان تصریح کرد:‌ همچنین شاهد پدیده شرجی در استان هستیم و در روز گذشته میزان رطوبت در شادگان به 90 درصد رسید.
 
بالدی با بیان این‌که ممکن است این میزان گرما و شرجی در مردادماه و شهریورماه تکرار شود، گفت: ‌با توجه به این وضعیت، از یک ماه و نیم گذشته هماهنگی بین اعضای ستاد بحران استان از جمله علوم پزشکی، شبکه بهداشت و هواشناسی مورد تاکید و توجه قرار گرفته است تا تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.
 
وی عنوان کرد:‌ در خصوص شرایط جوی استان و پدیده شرجی و گرما از چند روز گذشته هماهنگی‌ها انجام شده و گزارش دستگاه‌های مختلف منعکس شده است.
 
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی در خصوص گرمای استان، از یک ماه نیم پیش به دانشگاه‌های علوم پزشکی، کلیه بیمارستان‌ها و مجموعه بهداشت استان اعلام آماده‌باش شده است . از صدا و سیمای خوزستان نیز خواسته شده جهت اطلاع‌رسانی به شهروندان با زیرنویس در برنامه‌های تلویزیونی، نسبت به آگاهی‌بخشی از وضعیت گرمای استان اقدام شود.
 
وی افزود: پیش‌بینی شده که در بیشتر شهرهای استان دمای بالای 50 درجه را شاهد باشیم و به همین دلیل هم به صورت مستقیم و هم از طریق شورای هماهنگی مدیریت بحران استان با مجموعه علوم پزشکی خوزستان مکاتبه شده است.
 
بالدی اظهار کرد: در چند روز گذشته که شاهد دمای بالای 50 درجه در استان بوده‌ایم، با این حال گزارشی که از مرکز اورژانس خوزستان دریافت کرده‌ایم مبنی بر این بود که میزان مراجعات به اورژانس تغییری نداشته و گرمازدگی افزایش آنچنانی نداشته است و در حالت هشدار یا اضطرار یا بحران قرار نداریم.
 
وی با اشاره به وضعیت جوی روزهای اخیر گفت: از روز گذشته به تمامی فرمانداری‌ها هشدار داده شده که تمهیدات لازم را در نظر بگیرند.  ساعت 9 صبح امروز دمای هوا در آبادان 50 درجه و میزان رطوبت هوا در شادگان 90 درصد و در اهواز 85 درصد گزارش شده ا
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان