کد خبر: ۲۸۲۱۹۳
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۸ - ۳۰ تير ۱۳۹۵

همزمان با اکران در ایران فیلم «نفس» در کانادا و آمریکا روی پرده می رود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
محمد حسین قاسمی تهیه کننده سینما از فراهم کردن شرایط اکران فیلم سینمایی «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار، همزمان با ایران در دو کشور کانادا و آمریکا خبر داد.
 
به گزارش انتخاب، محمد حسین قاسمی یکی از تهیه کنندگان فیلم سینمایی «نفس» با اعلام این خبر در توضیح چگونگی اکران این فیلم سینمایی در دو کشور کانادا و آمریکا گفت: شرکت فرهنگی و هنری «نورتابان» یکی از تهیه کنندگان فیلم سینمایی «نفس» است که پخش این فیلم را نیز به عهده دارد.
 
وی ادامه داد: از همین رو این شرکت فرهنگی و پخش کننده فیلم «نفس» در نظر دارد همزمان با اکران این فیلم در ایران، شرایط پخش و اکران «نفس» را در دو کشور کانادا و آمریکا فراهم کند.
 
قاسمی درباره برنامه ریزی برای اکران فیلم «نفس» گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده از سوی پخش کننده بنا بر این است که فیلم «نفس» از تاریخ 22 مهرماه روی پرده رود و احتمالا این فیلم سینمایی در گروه سینمایی کوروش اکران می شود.
 
تهیه کننده فیلم «شیار 143» یادآور شد: همچنین با برنامه ریزی محمد صابری مدیرعامل شرکت نور تابان، طرح های ویژه ای جهت تبلیغات و اکران فیلم «نفس» در تهران و شهرستان داریم که می توان به اکران همزمان این فیلم در شهرهای بدون سینما اشاره کرد.
 
قاسمی تاکید کرد: زمان اکران فیلم «شیار 143»، تجربه موفق نمایش همزمان فیلم در شهرهای بدون سینما را از سر گذراندیم. از همین رو همزمان با اکران فیلم «نفس» در تهران و شهرستان، در نظر داریم این فیلم سینمایی را در شهرهای بدون سینما نیز نمایش دهیم.
 
این تهیه کننده سینمای ایران در پایان صحبت های خود با اشاره به نمایش فیلم «نفس» برای اهالی فرهنگ و هنر گفت: بعد از پایان جشنواره فیلم فجر و دریافت بازخورد مخاطب، تصمیم گرفتیم فیلم «نفس» را برای اهالی فرهنگ و هنر و فرهیختگان در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ... به نمایش بگذاریم تا بازخوردها را دریافت کنیم.
 
فیلم سینمایی «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار و تهیه کنندگی شرکت فرهنگی هنری «نورتابان»، ابوذر پورمحمد و محمدحسین قاسمی ساخته شده است. این فیلم در سی و چهارمین جشنواره ملی فیلم فجر که به دبیری محمد حیدری برگزار شد، توانست سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملی و سیمرغ بلورین نقش مکمل زن را از آن خود کند و در ادامه در جشنواره جهانی فیلم فجر به دبیری رضا میرکریمی، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن دریافت کرد.
نظرات بینندگان