arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۳۰۵
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۶ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۰
آیا رویه و سیاست سازمان تلویزیون در قبال حوادث سوریه تغییر کرده؟

اولین گزارش صداوسیما از "سوریه" ؛ جامعه انسانی باید واکنشی تندتر نشان دهد / 1400 نفر کشته شدند

سایت تلویزیون نوشت: تانک های ارتش سوریه، به مناطق مرزی حمله می کنند. در حالی که سازمان های انساندوستانه در ترکیه در انتظار ورود شمار بیشتری از پناهندگان هستند، سوری های فراری تنها به این اندیشه هستند که جایی برای به دور ماندن از این خشونت ها پیدا کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
درحالی که صداوسیما و سایت های وابسته به آن همواره از انتشار اخبار مربوط به سوریه، اجتناب می کردند، واحد مرکزی خبر، ارگان رسمی سازمان صداوسیما، با انتشار دو خبر جداگانه در مورد "کشتارها" در این کشور، نخستین واکنش خود به اتفاقات سوریه را نشان داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب Entekhab.IR  ؛ این سایت در دو خبر جداگانه، ابتدا گزارشی به نقل از بی بی سی در مورد " بحران انسانی در سوری" منتشر کرده و در خبر دیگری، به نقل از بان کي مون نوشته که "من بار دیگر از بشار اسد ، رئیس جمهور سوریه ، و مقامات دولت وی می خواهم برای حفظ جان مردم حداکثر مراقبت را به عمل اورند"

از سویی، گرچه برخی نقل این خبر به نقل از بی بی سی را موضع رسمی تلویزیون ایران نمی دانند، اما با توجه به سانسور کامل اخبار حوادث این کشور در صداوسیما، انتشار این دو خبر برای نخستین بار، نشان از تغییر احتمالی رویه ی سازمان صداوسیما دارد تا به تدریج اخبار مربوط به سوریه را با جزئیات بیشتر منتشر کند

این در حالی است که برخی نیز با اشاره به انتشار اخبار یکطرفه در مورد سوریه (که همچنان نیز قابل مشاهده است)، انتشار این دو خبر را توسط صداوسیما، "اشتباهی" می خوانند.

متن یکی از اخبار واحد مرکزی خبر در پی می آید:

دبیر کل سازمان ملل که در چارچوب سفرهای خود به کشورهای مختلف برای جلب حمایت انها از نامزدی وی برای تصدی دوباره این سمت به کلمبیا سفر کرده بود از سوریه خواست برای حفظ جان تظاهر کنندگان نهایت تلاش خود را به عمل اورد. به گزارش مونیتورینگ اخبار خارجی واحد مرکزی خبر ، بان کی مون که در بوگوتا با خوان مانوئل سانتوز، رئیس جمهوری کلمبیا ملاقات کرده بود در مورد تحولات سوریه نیز اظهار نظر کرد. دبیر کل سازمان ملل در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت quotation mark من از اینکه این تعداد زیاد از مردم در سوریه در جریان تظاهرات مسالمت امیز کشته شده اند بسیار ناراحت و غمگینم.

من بار دیگر از بشار اسد ، رئیس جمهور سوریه ، و مقامات دولت وی می خواهم برای حفظ جان مردم حداکثر مراقبت را به عمل اورند .

من بار دیگر (از دولت سوریه) درخواست می کنم اجازه دهد گروههای امداد بشردوستانه وارد خاک سوریه شوند تا بتوانند با ارزیابی اوضاع انسانی در این کشور کمک های لازم را به نیازمندان برسانند.

بر اساس گزارش ها ، رئیس جمهوری کلمبیا به طور علنی حمایت خود را از انتخاب مجدد بان کی مون به سمت دبیر کلی سازمان ملل اعلام کرده است.

متن خبر اول
متن خبر دوم
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۵
عامک
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۲
0
0
قطعا اشتباهی شده
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۲
1
1
احمدی نژاد:
من بار دیگر از بشار اسد ، رئیس جمهور سوریه ، و مقامات دولت وی می خواهم برای حفظ جان مردم از دست اغتشاشگران و اراذل واوباش حداکثر مراقبت را به عمل اورند .
محمد
|
QATAR
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۳
5
0
همانطور كه مقام معظم رهبري بطور ضمني فرمودند ايران هرجا كه نظام سلطه حضور داشته باشد و ايجاد فتنه كنند ما در مقابل انان مي ايستيم \ درحال حاضر اسراييل غاصب - ال سعود خبيث - شيخك نشينان مزدور خليج فارس و امريكا همكي در ايجاد اغتشاش در سوريه دست دارند بجهت اينكه سوريه در خط مقدم مبارزه با اسراييل جنايتكار قرار دارد و فروباشي سوريه يعني غلبه اسراييل غاصب \ مراقب باشيد
ناشناس
|
UNITED STATES
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۳
0
7
هنوز همه ي مردم سوريه نمردن , زوده صدا و سيما صداش در بياد!!!
ناشناس
|
UNITED STATES
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۳
0
6
یک ضرب المثل هست که میگه : قربون برم خدار رو ، یه بام و دو هوا رو . همه کشور های مسلمان قیام میکنند مثل سوریه اما مردم سوریه میشن فتنه گر و مردمان دیگر بلاد مسلمان میشوند آزادیخواه ، پناه بر خدا که سیاست دین را هم از بین میبرد
زلزال
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۴
0
3
مگه تو سوریه خبریه؟ بحق چیزای نشنفته،!!!! حتما اغتشاشگر هستند .
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۴
0
1
آقا محمد ، در قطر ماموریت هستید؟!!
خوش بگذره . فقط مواظب بیت المال باش برادر!!
نظرات بینندگان