arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۴۸۰۰
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۰ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۵

راز فارسی صحبت نکردن سرمربی پرسپولیس!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دستیار برانکو شمردن فارسی را هم فرا گرفته است اما چرا خود او از زبان فارسی صحبت نمی‌کند؟!

به گزارش انتخاب به نقل از  برنا، سرتن چوک مدت کوتاهی است به ایران آمده اما رفته رفته بر زبان فارسی مسلط می‌شود.

سلام...خوبی؟...خسته نباشی...خوش آمدی... وچند جمله کوتاه دیگر، عباراتی است که سرتن چوک دستیار کروات برانکو در تمرینات پرسپولیس و در مواجهه با خبرنگاران و عکاسان بر زبان می‌آورد. علاوه بر اینها او  اعدا را از 1تا12 می‌شمارد که نشان دهنده هوش بالای این مربی کروات است.

این در حالی است که برانکو ایوانکویچ با سابقه 7-6 ساله حضور در ایران هنوز فارسی صحبت نمی‌کند و در بهترین حالت یک ان‌شااله می‌گوید و بس! البته برانکو به زبان انگلیسی هم مسلط است و حتی گاهی دیده شده به زبان آلمانی هم صحبت می‌کند اما تا به حال دیده نشده که فارسی حرف بزند!

نزدیکان مرد کروات و برخی شاگردان او معتقدند که برانکو هم فارسی را خوب می‌فهمد و هم به راحتی حرف می‌زند اما این مسئله را در محیط های فوتبالی علنی نکرده است! او هیچ وقت نشان نمی‌دهد که به زبان فارسی تسلط دارد تا اطرافیان و بازیکنان راحت تر در کنار او گفتگو کنند و او بتواند شناخت بهتری از افراد پیدا کند!

 این موضوع مارا به یاد رایکوف، سرمربی فقید و بزرگ تیم ملی و استقلال می‌اندازد. مردی که بازیکنان بزرگی مانند ناصرحجازی، علی جباری و حسن روشن را به فوتبال ما معرفی کرد، پس از مدتی کوتاه به زبان فارسی مسلط شد. رایکوف نه تنها فارسی را می‌فهمید و صحبت می‌کرد بلکه الفاظ و عبارات محاوره‌ای را هم می‌شناخت. همین تسلط او به فارسی و به خصوص زبان عامیانه باعث شد خیلی زود در بین شاگردانش محبوب شود و کمک شایانی به همدل شدن او با بازیکنانش کرد.

به نظر می‌رسد وقت آن رسیده که برانکو هم این رویه را پیش بگیرد و بالاخره با زبان فارسی صحبت کند. مردی که به زبان انگلیسی و آلمانی تسلط دارد بدون شک با توجه به اینکه نزدیکِ 7سال است در ایران زندگی کرده، قادر است از زبان فارسی برای صحبت کردن استفاده کند! ازتباط کلامی برانکو با زبان مادری بازیکنان تیمش بدون شک به یکدل شدن قرمزهای تهران کمک شایانی خواهد کرد و همین امر ساده باعث تقویت بیش از پیش تیم پرطرفدار پایتخت خواهد شد.
نظرات بینندگان