arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۴۸۲۲
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۲ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۵

عذرخواهی سعودی ها از تروریست ها در سوریه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 روزنامه سعودی 'الریاض' که در مطلبی تروریست های مسلح مخالف دولت سوریه را یاغی و شورشی توصیف کرده بود از این تروریست ها عذرخواهی کرد.

به گزارش انتخاب روزنامه الریاض در خبری که مربوط به درگیری های اخیر در شهر حلب در سوریه بود ، مخالفان سوری را یاغی وشورشی توصیف کرد ونوشت:شورشی ها معرکه شکستن محاصره حلب را آغاز کرده اند تا مناطق تحت کنترل شورشی ها رااز نیروهای دولتی سوریه پس بگیرند.

این روزنامه نقشه ای از مناطق تحت کنترل طرفین درگیری را منتشر کرد ودر آن نقشه نیز مناطق تحت کنترل مخالفان سوری و دولت سوریه را مناطق تحت کنترل شورشی ها و مناطق تحت کنترل دولت سوریه نامید وهمچنین گذرگاه هایی را که شورشی ها می توانند خود را تسلیم کنند مشخص کرد.

این اقدام روزنامه سعودی خشم مخالفان مسلح سوری وطرفداران آنها را برانگیخت و باعث شد که این روزنامه از تروریست ها عذرخواهی واعلام کند که این یک اشتباه غیرعمد بوده که به دلیل ترجمه تحت الفظی از خبرگزاری رویترز بوجود آمده است.

الریاض در این پوزش نامه بر حمایت کشورش از مخالفان مسلح سوری تاکید کرد.
گروههای تروریستی که از پنج سال گذشته با حمایت های غرب و برخی کشورهای عربی منطقه و بر اساس رویکردهای وهابیت و افراطی گری بوجود آمده اند، ضمن ویرانی بخش اعظمی از سوریه و عراق، تاکنون صدها هزار تن از مردم این کشورها را کشته و میلیونها تن دیگر را آواره کرده اند.
نظرات بینندگان