arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۴۸۳۷
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۴ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۵

شهر منبج سوریه به طور کامل آزاد شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دیده‌ بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که نیروهای موسوم به "سوریه دموکرات" شهر منبج در شمال این کشور را به طور کامل آزاد کرده‌اند.

به گزارش انتخاب ، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، این نهاد حقوق بشری که مقر آن در لندن است و گزارش‌های خود را از منابع داخلی در سوریه تهیه می‌کند، امروز (شنبه) اعلام کرد که نیروهای سوریه دموکرات به طور کامل داعش را در شهر استراتژیک منبج شکست داده‌اند و کنترل آن را در دست گرفتند.

نیروهای سوریه دموکرات که بیشتر آنها را شبه نظامیان کرد تشکیل می‌دهند، بیش از دو ماه است عملیات گسترده‌ای را با پشتیبانی هوایی و اطلاعاتی آمریکا برای کنترل بر شهر منبج آغاز کرده‌اند؛ شهری که تنها راه باقی مانده برای ارتباط میان عناصر داعش در شرق حلب و مناطق میانی سوریه محسوب می‌شود.

با این حال بنا به گفته منابع محلی، درگیری‌ها در منبج همچنان ادامه دارد و نیروهای سوریه دموکرات تلاش دارند گروه‌های کوچکی از عناصر داعش را که در برخی مناطق شهر موضع گرفته‌اند، به تسلیم وادارند و یا از بین ببرند.

شهر منبج از آنجا که در نزدیکی مرزهای ترکیه قرار دارد برای آنکارا نیز بسیار مهم است و دولت ترکیه پیشتر بارها هشدار داده بود که اجازه کنترل کردها بر این شهر را نخواهد داد.
نظرات بینندگان