arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۴۹۲۲
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۲۲ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۵

توافق روسیه و یک گروه معارض سوری

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون وزیر خارجه و نماینده رییس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه، از توافق با یک گروه معارض سوری برای همکاری در مبارزه با گروه های تروریستی خبر داد.

به گزارش انتخاب، وزارت امور خارجه روسیه امروز اعلام کرد «میخاییل بوگدانف» معاون وزیر خارجه و نماینده رییس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه در چارچوب ادامه رایزنی با معارضان سوری، با «قدری جمیل» رهبر تشکل موسوم به «جبهه مردمی برای تحول و آزادی سوریه» دیدار کرد و دو طرف برای همکاری در مبارزه با گروه های تروریستی تاکید کردند.

وی در دیدار با جمیل، اوضاع سیاسی، نظامی و انسانی سوریه را با توجه به ضرورت مبارزه با گروه های تروریستی فعال در این کشور مورد تبادل نظر قرار داد.

در این مذاکرات، بر اهمیت تلاش های بین المللی برای اجرای مفاد قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل با هدف حل و فصل بحران این کشور از راه های سیاسی تاکید شد.

دو طرف همچنین خواستار از سرگیری مذاکرات سوری سوری تحت نظارت سازمان ملل برای رسیدن به راه حل سیاسی مسائل سوریه شدند.

روسیه برای ازسرگیری دور جدید مذاکرات ژنو با شرکت سران تمام گروه های معارض و دولت سوریه تلاش می کند.

این در حالی است که «استفان دی میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، هفته گذشته ابراز امیدواری کرد بتواند دور سوم مذاکرات میان دولت و مخالفان را برای اواخر ماه جاری میلادی (اوت) برنامه ریزی کند.

دولت سوریه از شروع مذاکرات استقبال کرده و «فیصل مقداد» معاون وزیر امور خارجه این کشور گفت: دمشق آماده از سرگیری نشست ژنو بدون پیش شرط در چارچوب گفتگوی طرف های سوری بدون هر گونه مداخله خارجی است.


نظرات بینندگان