arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۴۹۶۳
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۰۹ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۵
كواكبيان خبر داد

اصلاح قانون مطبوعات در دستور کار مجلس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سمنان-ایرنا- نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با بیان این که اصلاح قانون مطبوعات در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد، گفت: با اصلاح قانون مطبوعات شاهد افزایش اطلاع رسانی مستمر در کشور خواهیم بود.

به گزارش ایرنا، مصطفی کواکبیان شنبه شب در آیین گرامی داشت روز خبرنگار در هتلی در سمنان، افزود: همچنین ایجاد قوانین در راستای مهار و کنترل شبکه های مجازی از طرح مهم مجلس شورای اسلامی است.

وی اظهار داشت: مطبوعات شفافیت در گفتار را باید به عنوان الگو در نوشتار خود رعایت کند.
وی خاطرنشان کرد: برخورداری خانه مطبوعات در همه استان ها از حق اظهار در جلسه شورای اداری از برنامه های اساسی است که نیاز به پیگیرهای مجدادنه دارد.
کواکبیان اضافه کرد: خانه مطبوعات در کشور براساس آزادی بیان ایجاد شده است و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در استقلال خبری خبرگزاری ها اهتمام ورزد.
این نماینده مجلس دهم تعداد اعضای خانه مطبوعات در سراسر کشور را بیش از 6 هزار تن اعلام و اضافه کرد: خراسان رضوی با بیش از 500 خبرنگار از این حیث در رده اول کشور قرار دارد.
وی از ایجاد صندوق اعتباری برای کمک به مخارج فعالان خبری زیرنظر خانه مطبوعات خبر داد و گفت: تامین اقتصادی خبرنگاران می تواند در شفافیت خبری خبرنگاران بسیار تاثیرگذار باشد.
نماینده مردم شهرستان های تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: خبرگزاری ها و روزنامه ها باید در راستای اقتصاد مقاومتی و افزایش گردشگری در کشور پیشگام باشند.
وی تاکید کرد: پوشش جشنواره های ملی و محلی می تواند در افزایش اشتغال در کشور بسیار چشمگیر باشد.
در تقویم جمهوری اسلامی، هفدهم مردادماه به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است.
نظرات بینندگان