arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۴۹۶۶
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۰۹ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۵

حذف آخرین نماینده پینگ پنگ ایران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
«نیما عالمیان» ملی پوش شایسته تنیس روی میز کشورمان در مرحله دوم از دور مقدماتی بازی های المپیک تنیس روی میز برابر حریف رومانیایی خود نتیجه را واگذارکرد.

به گزارش ایرنا، نیما عالمیان پینگ پنگ باز کشورمان که بازی مرحله اول در نخستین المپیکش را ٤ بر یک مقابل حریف آمریکایی برده بود، در مرحله دوم مقابل اویدو از رومانی قرار گرفت.

نیما ست های اول و دوم را ١١ بر ٧ و ١١ بر ٦ واگذار کرد و در ست سوم نیز ١١ بر ٩ شکست خورد.

وقت چهارم اما روی خوش به نماینده ایران نشان داد و نیما با حساب ١١ بر ٩ به برتری رسید اما در نهایت ١١ بر ٤ باخت و حذف شد.نتیجه مجموع ٤ بر یک به سود اویدو ثبت شد.با حذف نیما پرونده تنیس روی میز ایران در المپیک ٢٠١٦ ریو بسته شد.

در صورتی که نیما عالمیان می توانست از سد حریف رومانیایی خود نیز عبور کند، در جدول اصلی رقابت های المپیک 2016 قرار می گرفت.

در رقابت های المپیک برای تمامی بازیکنانی که موفق به کسب سهمیه شده اند، رنکینگ متفاوتی از رنکینگ جهانی در نظر گرفته شده و براین اساس رنکینگ نیما عالمیان 52 است.
بر اساس جدول بازی های المپیک در رشته تنیس روی میز، 48 بازیکنی که در رنکینگ های یک تا 48 قرار دارند در مسابقات مقدماتی استراحت خواهند داشت و از بین رنکینگ های 49 تا 80 نیز 16 نفر برتر بازی ها وارد مرحله اصلی می شود.

در این رقابت ها جمیل لطف الله نسبی سرمربی تیم مردان تنیس روی میز به همراه مهرداد قارداشی ریاست فدراسیون سیما لیموچی سرمربی تیم ملی تنیس روی میز زنان و فاطمه کیوانی نایب رئیس بانوان تیم ایران را همراهی می کنند .

سی و یکمین دوره بازی های المپیک 2016 از امروز شنبه 16مردادماه بطور رسمی و با حضور 10 هزار و 820 ورزشکار از 206 کشور در 28 رشته ورزشی در شهر یودوژانیرو برزیل آغاز شد.
کاروان ورزشی ایران با 64 ورزشکار در 14 رشته بوکس، پینگ پنگ، تیراندازی، تیر و کمان، قایقرانی، وزنه برداری، دوومیدانی، تکواندو، جودو، شمشیربازی، والیبال، کشتی آزاد و فرنگی، شنا و دوچرخه سواری در این دوره از بازیهای شرکت کرده است
نظرات بینندگان