arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۵۵۶۰
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۲۰ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۵

فرار 800 نفر از اسارت داعش در موصل عراق

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک افسر نیروهای پیشمرگ کُرد اعلام کرد که این نیروها در جنوب موصل از 800 نفر که در اسارت گروه تروریستی - تکفیری داعش قرار دادستند و توانسته بودند فرار کنند، استقبال کردند.

به گزارش انتخاب، به نقل از نوشته پایگاه خبری عراقی السومریه نیوز، 'امیر کویحه عزیز' افزود: نیروهای پیشمرگ در منطقه مخمور از بیش از 800 نفر که از چنگ گروه تروریستی داعش فرار کردند، استقبال کردند.

وی گفت: این افراد که از زنان و کودکان و پیرها هستند از ساکنان روستایی تحت اشغال داعش در موصل هستند.

عزیر افزود که پس از بازرسی این افراد به اماکن امن انتقال داده می شوند.
نیروهای عراق ماه گذشته عملیات آزاد سازی استان نینوا به خصوص شهر موصل به عنوان پایگاه این گروه تروریستی در عراق را آغاز کردند که طی آن منطقه و روستا در جنوب موصل آزاد شد.
گروه تروریستی داعش برای جلوگیری از فرار اهالی این استان و عناصر خود جنایت های خود را تشدید کرده و هزاران نفر از این مردم را به گروگان گرفته است.


گروه تروریستی داعش عناصر نافرمان خود و شهروندانی را که با آنها همکاری نمی کنند به شیوه های هولناکی برای ایجاد رعب و وحشت اعدام می کند.

یک مقام محلی عراقی روز چهارشنبه گفت که در پی حمله تروریست های داعش به جنوب موصل، یک هزار نفر از ساکنان یکی از روستاهای تابعه منطقه القیاره آواره شده اند.

منابع محلی شهرستان حویجه عراق اعلام کردند که عناصر داعش 20 جوان عراقی را به اتهام مخالفت آن ها برای پیوستن به داعش در آتش سوزاندند.

پیشتر نیز مقام های محلی حویجه اعلام کرده بودند که داعش 200 هزار نفر از اهالی شهرستان حویجه واقع در جنوب غرب استان کرکوک و مناطق اطراف آن را محاصره کرده و مردم از کمبود مواد غذایی و بهداشتی رنج می برند.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان