arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۵۵۹۳
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۲۲ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۵

حریق ارتفاعات فیروزآباد فارس در حال مهار است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرکل منابع طبیعی استان فارس گفت: با توجه به حضور تعداد زیاد نیروهای امدادی و مساعد شدن آب و هوا آتش‌سوزی مراتع و جنگل‌های ارتفاعات فیروزآباد در حال مهار شدن است.

به گزارش انتخاب، مهرزاد بوستانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با بیان اینکه آتش‌سوزی در ارتفاعات فیروزآباد از ساعت 16 روز دوشنبه 18 مردادماه آغاز شده و با وجود تلاش نیروهای امدادی تا الان ادامه داشته است، اظهار داشت: با توجه به حضور تعداد زیاد نیروهای امدادی، مساعد شدن آب و هوا و قطع شدن وزش باد این آتش‌سوزی در حال مهار شدن است.

وی با بیان اینکه از روز دوشنبه تاکنون چندین بار آتش مهار شده اما به دلیل کوهستانی بودن منطقه، پوشش گیاهی انبوه و وزش باد دوباره آتش‌سوزی از نقطه دیگر شروع شده است افزود: در حال حاضر دو فروند بالگرد آب‌پاش، یک فروند هلی‌کوپتر اورژانس و دو بالگرد برای جابه‌جایی تجهیزان و نیروها برای امدادرسانی در منطقه حضور دارند.

مدیرکل منابع طبیعی استان فارس با بیان اینکه از صبح امروز رئیس سازمان‌ جنگل‌ها و مراتع کشور و فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی برای بررسی این آتش‌سوزی به منطقه آمده‌اند عنوان کرد: حضور نیروی‌های ارتش که حدود 200 نفر هستند، نیروهای سپاه و نیروهای مردمی در مهار آتش تاثیر بسیاری داشته است.

وی با بیان اینکه علاوه بر نیروهای ارتش، سپاه و نیروهای مردمی 80 نفر از نیروهای منابع طبیعی شهرستان‌های فیروزآباد، کازرون، خرامه، مرودشت، شیراز و قیر و کارزین نیز برای مهار آتش به منطقه اعزام شده‌اند گفت: در حال حاضر بیش از 500 نیروی امدادی برای مهار آتش در منطقه حضور دارد.

بوستانی با بیان اینکه با بررسی‌های انجام شده عامل آتش‌سوزی شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شده است اظهار داشت: عامل آتش‌سوزی فردی بوده که برای سقز‌گیری غیرمجاز از درختان بنه به این مناطق رفته بوده است
نظرات بینندگان