arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۵۶۲۱
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۰۹ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۵

انتقاد شدید عابدینی و فخری با چشمانی اشکبار:با ناداوری مدال ایران را گرفتند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مجتبی عابدینی و پیمان فخری با اشک ورزشگاه محل برگزاری مسابقات شمشیربازی ریو را ترک کردند.

 به گزارش انتخاب؛مجتبی عابدینی ، دلاور تاریخساز شمشیربازی ایران که تا یک قدمی مدال المپیک رفت و از مدال بازماند، با چشمانی اشکبار سالن مسابقات را ترک کرد. او اعتقاد داشت که قربانی ناداوری شده است. مجتبی تنها یک پوئن از هامر آمریکایی کم آورد و البته به رای داوران تمکین کرد. او بعد از مسابقه در جمع خبرنگاران ایرانی حاضر در ریو گفت:« من بدشانس نبودم چون دو یا سه تا ضربه‌ام در بازی با آمریکا ندادند، در دیدار با همین حریف کره‌ای هم وقتی راه افتادم یک امتیازم را ندادند.ان‌شاءالله شمشیربازی پیشرفت کند و بچه‌ها بتوانند در المپیک‌های بعدی نتیجه خوب بگیرند. امیدوارم مردم از بردهای من خوشحال شده باشند و همین‌طور از باخت من ناراحت نباشند چون من تمام تلاشم را انجام دادم.»

او در واکنش به اینکه یک امتیاز فقط با نقره المپیک فاصله داشت و از المپیک لندن که بازی نخست حذف شد خیلی فاصله گرفته ،گفت:« دو سال است که ما خیلی خوب شدیم، من همین کیم و خیلی از قهرمانان را شکست داده بودم اما از همه عذرخواهی می‌کنم!»

 پیمان فخری مربی او هم که چشمانش خیس از اشک بود.او هم نمایش شاگردش را ستود و درباره این مسیر پرافتخار که البته بی مدال به پایان رسید ، گفت:« عابدینی در حضور شمشیربازانی تا نیمه‌نهایی و رده‌بندی بالا آمد که هرکدام یک سبد مدال جهانی و المپیکی دارند.مجتبی  فوق‌العاده خوب عمل کرد اما اجازه ندادند به حقش که مدال بود، برسد. در دیدار نیمه‌نهایی و رده‌بندی، امتیاز خیلی از ضربه‌ها را از او گرفتند.⭕️هر کاری از دستشان برمی‌آمد، انجام دادند تا عابدینی به مدال نرسد. دیدار نیمه‌نهایی مقابل هومر آمریکایی و جریانی که این بازی داشت، عابدینی را به لحاظ روحی داغان کرد وگرنه ما برای مدال طلا آمده بودیم.» او در پایان گفت:«یک سال است از زن و بچه‌ام گذشته‌ام برای مدال المپیک اما نگذاشتند به آن برسیم.»


نظرات بینندگان