arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۵۶۹
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۱ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۰

موسوی خوئینی ها: ضدانقلاب خارج نشین تاثیر خود را از دست داده​اند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 روزنامه کیهان نوشت:

یک نماینده متواری عضو فراکسیون مشارکت مجلس ششم اعتراف کرد عناصر ضدانقلاب خارج نشین با مدیریت جمهوری اسلامی تاثیر خود را از دست داده​اند.

علی اکبر موسوی خوئینی که چند سال پیش با ترتیب دادن چند موضع گیری مقدمات فرار از کشور و دریافت پناهندگی از آمریکا را فراهم کرد، در گفت وگو با رادیو زمانه و درباره تغییر نگاهش پس از خروج از ایران گفت: من در این مدت متوجه شده ام، جمهوری اسلامی چگونه در 30 سال گذشته توانسته تاثیر نیروی بزرگ و البته پراکنده مخالفان مقیم خارج از کشور را به حداقل برساند. من از نزدیک متوجه شدم جمهوری اسلامی چگونه توانسته این تاثیر را به حداقل برساند. به دلایل و فاکتورهایی دست یافتم که البته خیلی از فاکتورهایی که در داخل ایران نیز وجود داشت و براساس آن نیروهای مخالف نتوانسته اند در عرصه مسائل سیاسی تاثیر لازم را داشته باشند، دور نیست. ما دچار سیکل معیوب هستیم.

وی درباره این سوال که «آیا نگران نیستید که فاصله بخش بزرگی از جامعه ایران و حتی قشر کارگر با جامعه روشنفکری باز هم بیشتر و بیشتر بشود؟»، گفت: چرا! اما این نگرانی مربوط به حالا نیست. از بیش از یک دهه پیش بوده است و نقطه نظرات و پی گیری ها و پیشنهاداتی هم در این زمینه داشته ام.اساساً حضور شخص من در «رادیو زمانه» و پشتیبانی از مجموعه رسانه های فارسی زبانی که البته فعالیت های شان با چارچوب منافع ملی ایران در تطابق است، به همین خاطر است.

نظرات بینندگان