arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۵۷۸۹
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۲ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۵

تشویق شجریان در تلویزیون

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فریدون آسرایی رامبد جوان خندوانهفریدون آسرایی در خندوانه ۶۰ ساله شد و زندگی خصوصی اش را لو داد.او با نام بردن از استاد شجریان زمینه ساز تشویق استاد در یک برنامه تلویزیونی شد.

 پنجشنبه‌شب، فریدون آسرایی با حضور در «خندوانه» از زندگی خود و آرزوهایش گفت. در این برنامه، جشن تولد ۶۰ سالگی این خواننده هم گرفته شد.

نخستین پرسش رامبد جوان از این خواننده موسیقی پاپ، اوضاع بیماری او و شایعه ابتلایش به سرطان حنجره بود. آسرایی در این باره توضیح داد: «واقعیتش مریضی من یک کلاغ چهل کلاغ شد. اردیبهشت امسال ۳۰ برنامه پشت سرهم داشتم که گلویم اذیت شد. سالهاست من مشکل رفلاکس معده دارم که این‌بار حنجره‌ام را خیلی اذیت کرد.»

او ادامه داد: «وقتی پیش دکتر رفتم، خیلی من را ترساند. گفت این وضعیتی نزدیک به سرطان است. با این‎حال بعد از مدتی که داروی تجویز شده را مصرف کردم و دوباره رفتم معاینه، دکتر گفت خیلی بهتر شده‌ام. همان‌جا با خودم گفتم این چه سرطانی بود که یک هفته‌ای خوب شد. من دنبال آن بودم که برای بازیافتن سلامتی کامل‌ام جراحی نکنم که عاقبت هم با امواج رادیویی درمان شدم. همین را اطلاع رسانی کردم که راهنمای افرادی باشد که مشکل مشابه من را دارند و متاسفانه تبدیل به یک شایعه شد. شاید اطلاع رسانی اشتباه خودم هم بود که این مشکل را به‌وجود آورد.»

در ادامه این برنامه، آسرایی در باره مهاجرتش به خارج از کشور توضیح داد: «بعد از دیپلم برای تحصیل رفتم فیلیپین و بعدش رفتم کانادا. اول در مکانیکی کار کردم و در ادامه پیتزا رسان شدم. نامه‌رسانی هم کردم تا این‌که تاکسی خریدم و بعدش رستوران زدم. بعد برگشتم فیلیپین و در ادامه آمدم ایران و دوباره رفتم کانادا. آنجا با یک دختر ایرانی نامزد کردم که خیلی زود بهم خورد. بعد از آن برگشتم به ایران و دیگر این‌جا ماندم.»
این خواننده پاپ در واکنش به خنده‌های رامبد جوان که از این همه رفت‌و‌آمد به حیرت افتاده بود، با اشاره به این‌که امشب هرچه در زندگی داشته و نداشته است را لو داده، گفت: «وقتی ایران برگشتم، دوباره عاشق شدم که ترانه «آهای عاشق خوشگل» را برایش خواندم. بعد که یک مشکلی در زندگی ما پیش آمد، برایش آهنگ «فاصله‌ها» را خواندم و وقتی از ایران رفت، «خداحافظ نگو» را اجرا کردم. بعد از این عشق ناکام، وقتی به سن ۵۰ سالگی رسیدم، ترک عشق کردم.»

فریدون آسرایی بعد از آن‌که عشق پاک مادری را ستایش کرد و سلامتی را بهترین نعمت خداوندی دانست، در واکنش به این پرسش رامبد جوان که آیا حسود هم هست یا نه، پاسخ داد: «مگر می‌شود نباشم. همه خواننده‌‌ها حسود هستند. حسادت بد نیست، اما بخل بد است.»

وقتی مجری برنامه «خندوانه» از آسرایی پرسید از این منظر بیشتر به چه کسی حسودی کرده است، پاسخ شنید: «به استاد شجریان به‌خاطر صدا و هنر بی‌نظیرش.»

در پایان این گفت‌و‌گو، به صورتی غیر منتطره، یک کیک تولد به مناسبت ۶۰ سالگی فریدون آسرایی روی صحنه آورده و آهنگ «تولدت مبارک» نواخته شد. این خواننده در هنگام فوت کردن شمع‌های کیک تولد خود، آرزو کرد که برجام به سرانجام برسد، وضع اقتصادی کشور خوب شود و همه هنرمندان تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

فریدون آسرایی که از سال ۱۳۷۷ آلبوم‌هایی چون «سرگذشت»، «سلام»، «غریبه»، «خاطرات گمشده»، «از تو دورم»، «عشق یعنی» و «داره بارون میاد» را منتشر کرده است، داوری در برنامه «شب کوک» را هم در کارنامه خود دارد.

نظرات بینندگان