arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۸۵۹۶۲
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۱۳ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۵

پورمحمدی: زندان‌ها از نظر بهداشتی مشکل دارند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر دادگستری با بیان اینکه زندان‌ها از نظر بهداشتی مشکلات جدی دارند، گفت: بدون شک یکی از دلایل عمده این وضعیت تجمع زیاد زندانیان است.

به گزارش خانه ملت، مصطفی پورمحمدی، درباره وضعیت بهداشتی و درمانی زندان‌ها، گفت: وضع زندان‌ها از نظر بهداشتی مشکلات جدی دارد و با توجه به اینکه وزیر بهداشت از نزدیک بازدیدهایی از زندان ها داشتند متوجه معضلات در زندان‌ها شدند.

وی با بیان اینکه به وزیر بهداشت اعلام کردیم که زندان ها با بودجه خودشان نمی توانند بهداشت مناسب و درمان لازم را تامین کنند، ادامه داد: زندانیان باید برای اعمال جراحی و درمانشان بیمه شوند، همچنین نیاز است برای درمانگاه و امور بهداشتی زندان‌ها هزینه شود.

وزیر دادگستری تاکید کرد: ما به وزیر بهداشت پیشنهاد دادیم که زندان ها را به عنوان یک منطقه بهداشتی در نظر بگیرد و از بودجه عمومی برای بهداشت زندان ها هزینه کند که این پیشنهاد از سوی وزیر بهداشت پذیرفته شد.

پورمحمدی تاکید کرد: البته از سال گذشته تاکنون به جهت آنکه وزارت بهداشت با مشکل بودجه مواجه شد نتوانست این کمک را به زندان ها داشته باشد.

وی درباره علت مناسب نبودن وضعیت بهداشتی زندان‌ها، یادآور شد: یکی از دلایل عمده آن تجمع زیاد زندانیان است، زمانی که در یک اتاق 15 تا 20 زندانی زندگی می کند بدون شک اگر یک نفر بیمار شود به همه هم اتاقی‌های وی سرایت می‌کند که این خطرناک است.

وزیر داگستری تاکید کرد: البته تاکنون اقدامات خوبی برای بهداشت زندان‌ها صورت گرفته و هزینه های زیادی نیز انجام شده است اما برای رسیدن به آنچه که مطلوب ما است راه زیادی وجود دارد که دولت باید بیشتر در این زمینه کمک کند.
نظرات بینندگان